Ordu’nun yeni büyükşehir belediye başkanı belli oldu

Ordu'nun yeni büyükşehir belediye başkanı belli oldu

Enver Yılmaz'ın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, meclis üyelerinin oyuyla yeni başkan seçildi.

24 Eylül 2018 - 17:27
Sponsorlu Bağlantılar---

Ordu'da AK Parti'nin önemli isimlerinden Enver Yılmaz'ın istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine AK Parti'nin adayı olan Engin Tekintaş, 66 oyla seçildi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'la yaşadığı sorunların ardından istifa eden eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın yerine gelecek ismin belirlenmesi için seçime gidildi. Büyükşehir Belediyesi Meclisi olağan üstü toplanarak AK Parti bünyesinde önemli hizmetleri olan Yılmaz'dan boşalan göreve yeni ismi belirledi.

Başkanvekili görevini yürüten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti'nin  adayı olarak gösterildi. CHP ise Hasan Karamustafaoğlu'nu aday gösterdi.  Seçimlerde CHP gizli oylama için kabin kurulmasını istedi. Bu isteklerinin kabul görmemesi üzerine salonu terk etti. Seçimlerde 67 meclis üyesinden 66'sının oyunu alan Tekintaş, yeni Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

ENGİN TEKİNTAŞ 

1960 yılında Altınordu ilçesi Akkese Köyü’nde doğan Engin Tekintaş, Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılında ortakları ile ticarete başlayan Tekintaş, 2014 erel seçimlerinde AK Parti'den Altınordu Belediye başkanı seçildi. Refah Partisi'nde de siyaset yapan Tekintaş, evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce, Arapça ve Farsça bilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...