Örgü ören 80 yaşındaki Necip dede yürekleri dağladı

Örgü ören 80 yaşındaki Necip dede yürekleri dağladı

Esra Erol Ankara'da 35 yıldır örgü örerek geçimi sağlayan sokaklarda yıllarca kalan yetiştirme yurtlarında büyüyen 80 yaşındaki Necip dedeyi canlı yayına aldı, yürekleri dağladı. En önemli sözü ise 'Dünya malına dalanlar toprağa girince gerçeği anlarlar' oldu.

05 Ekim 2018 - 18:17
Sponsorlu Bağlantılar---

Esra Erol, Ankara'da Ulus'ta Denizciler çarşısından 35 yıldır örgü örerek geçimini sağlan Necip Özkan'ı programına konut etti, Türkiye ekrana kilitlendi.

Necip Özkan, babası ölünce annesi başka biriyle evlenmesinin ardından yetiştirme yurduna bırakıldı. Burada büyüyen Necip dede, yıllarca çalışarak geçimini sağlamaya çalıştı. Fakir bir hayat süren Necip dede,  hiç evlilik yapmadı.

Yaşlanmasının ardından şimşir ağacından şiş yaparak örgü örmeye başladı. Sokaklarda yıllarca örgü yaparak geçimini sağlayan yaşlı adımın dramı herkesin dikkatini çekti. uzun yıllar sokakta yatıp kalkan, daha sonra 200 TL'ye  ev tutan yaşlı adam, sattığı berelerden kazandığı parayla hayat sürdürdü.

Kazandığı paradan kendisinden daha muhtaç olanlara da yardım eden Necip dede, hayat mücadelesinin haber yapılmasının ardından Türkiye gündeme geldi.

ESRA EROL PROGRAMINA ALDI

Yaşlı adamın durumu ve azmi herkesin dikkatini çekti. Esra Erol, yaşlı adamı programına alarak canlı yayında büyük bir yaşam hikayesini ekrana çıkardı. Ankara'dan İstanbul'a gelirken hayatında uçağa da ilk defa binen yaşlı adam yürekleri acıttı.

Hiç bir zaman para hırsı olmadığını, yardım kabul etmediğini anlatan Necip Özkan, "Ben hayatımda mal mülke özenmedim. Allah hayırlı ameller etmemi nasip etsin. Örgü yaparak geçimimi sağlıyorum. Az kazanırsam şükrediyorum, çok kazanırsam benden daha fakir olanlara veriyorum. Dünya malı her şey boş. Zenginlerde bunu unutmasın, herşeyin sonu kara toprak." dedi.

HERKES SATIN ALMAK İSTEDİ SATMADI

Yaşlı adamın yaşam azmini görenler yaptığı el ürünlerinden satın almak istedi. kendisi satmayacağını, bunun için gelmediğini söyledi. Bütün ısrarlara rağmen Esra Erol'a sadece hediye verdi.

ESRA EROL GÜLDÜRDÜ

Yaşlı adam ekrana çıktığı sırada yaşananlarda ilgi çekti. Telefonu çaldı Esra Erol açtı. Kimsiniz sorusuna 'kız arkadaşıyım' cevabı verdi, karşıdaki telefonu kapattı.

Konuşma sırasında Esra Erol, gülüşmelere neden oldu. 'Çocukların olsaydı' sorusuna yaşlı adam 'Bu yaştan sonra nasıl?' cevabı verdi.

Pot kırmada ikinci soruda geldi. Esra Erol, yaptığı örgüyü ihtiyacı olanlara öğretilmesi için 'Keşke bir yerde onlara bunu öğretseydin' sorusuna yaşlı adam, "Nasıl öğretim kısa sürede öğretilecek ir şey değil, ev yok onları evime mi götürseydim' cevabını verdi. Yaşlı adam ekrandan alkışlarla uğurlandı.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Güner Narin
  1 yıl önce
  Ben bugün tanıdım. Bir patik aldım inanamadım ama işlerken gördüm. Vaktiniz varsa oturun çay ikram edeyim dedi gönlü bol amcamız. Allah yardımcısı olsun
 • Emre talha
  2 yıl önce
  Necip amca artık, ankaralılara emanet..
 • Feyza zübeyır demırdiş
  2 yıl önce
  Bende ankarada oturuyorum dun eşimle amcayı ziyaret etmeye denizcilere indik amcayı bulamadık biz necip amcayı çok sevdik bu elini öpmek istedik
 • Mehmet
  2 yıl önce
  S.A Feyza bey bu dedeye nasil ulasibilir herhangibi bi cep telefon yada yakinlarda biriler ilgileniyormu. Mutlaka yazin bana.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...