Ramazan Mırık AK Parti’den milletvekili aday adayı 

Ramazan Mırık AK Parti’den milletvekili aday adayı 

İşadamı Ramazan Mırık, 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerde AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

27 Nisan 2018 - 18:59

İşadamı Ramazan Mırık, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.
AK Parti İl Başkanlığı’na gelen Ramazan Mırık, geniş katılımla yaptığı basın toplantısının ardından aday adaylığını açıkladı. 
Açıklama yapan Ramazan Mırık, “Bugün karşınızda büyük bir gurur ve onur ile bulunuyorum. Bunun nedeni; Almanya’davatan aşkı ile yanıp tutuşarakbulunduğum 16 yıl boyunca, Ülkeme dönmek, evlatlarımın iyi eğitim almalarını sağlayarak ahlaklı bir nesil olarak geleceğe hazırlamak, iş hayatımda başarılı olmak gibi hayallerimi gerçekleştirmenin ve tecrübe ile birikimlerimi Ülkeme aktararak, hizmet etme hayallimi gerçekleştirme imkânına kavuşabileceğim bir durumda olmanın gururunu yaşıyorum. İlk kurulduğu günden bu zamana gönülden bağlı olduğum ve İl İlçe yönetimlerinde hizmet etmenin nasip olduğu, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu Ak Partiye Milletvekili Aday Adayı olmanın onurunu yaşıyorum.  Liderimiz ve İnşallah Başkanımız olacak Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın işaret ettiği gibi, yerli ve milli Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı, Samsunlu bir kardeşiniz olarak, başta şehrim Samsun ve Ülke’me katkı sağlamak adına bu meşakkatli yola halis niyetlerle çıkmış bulunuyorum.” dedi.

Ramazan MIRIK Kimdir ?

1969 Yılında Samsun İlinin İlkadım İlçesi KökçüoğluMahallesinde  doğdu. Babası Hacı İsmail MIRIK ve Asiye hanım Tekel sigara fabrikasında emeklidir. Beş kardeş olup, Samsun İli Atakum İlçesi Çamlıyazı Köyü nüfusuna kayıtlıdır.
Temel Eğitimini Samsun’da tamamlamasına müteakip genç yaşta iş hayatına atıldı. Bir süre Samsun’da özel sektörde çalışıp daha sonra İstanbul’a giderek turizm sektöründe faaliyette bulundu. 1993 yılına kadar İstanbul’da çeşitli otellerde yöneticilik yaptı.
Eşi Hülya Hanımla evlenerek Almanya’ya yerleşip otomobil yedek parçası üretimi yapan bir fabrikada çalışmaya başladı. Burada bir yıl kadar çalıştıktan sonra Almancasını ileri seviyeye çıkartarak,  mantar üretim fabrikasında vardiyaamirliği görevinde bulundu. Bir müddet sonra kendi işyerini açarak Döner Meister markası ile restaurant işletmeciliği işine girdi. Hannover Einbeck şehrinde futbol antrenörlüğü ve yöneticiliği yaptı. Almanya’da 16 yıl kaldıktan sonra tüm birikim ve yatırımını Ülkesinde değerlendirmek adına 2009 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı.
Türkiye’de kendi ismi ile kurduğu şirkette emlak danışmanlığı ve müteahhit yapmaktadır. İncesu Mahallesinde, 150 Yataklı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Bağlı Özel Engelli Bakım Merkezi inşaatı bitim aşamasındadır. 
Atakum Ak Parti İlçe Teşkilatında görev almıştır. Atakum İlçesi 2014 Yerel Yönetimler seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkanı Adayı İshak TAŞÇI’nın seçimleri kazanmasında aktif rol aldı. Samsunlu Almancılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER) kurucu başkanlığını yaptı.TÜMSİAD Siyasi işler Başkan Yardımcısı, SATEM Tüm Emlakçılar Odası Başkan Vekilliği, Odalar Birliği ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi yönetiminde görev aldı.Samsunspor yönetiminde bulundu.
Evli, üç çocuk babası olup, Kızı Elif Ondokuzmayıs Üniversitesi Almanca Öğretmenliği, Oğlu Muhammet Mustafa Çarşamba Hukuk Fakültesinde, küçük oğlu Musa Lise son sınıfta eğitim görmektedir. Arapça ve ileri derecede Almanca bilmektedir.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'