• Reklam
  • Reklam
Reis Fırkateyni komuta hetinden ziyaret

Reis Fırkateyni komuta hetinden ziyaret

Samsun'da bulunan TCG Kemal Reis Fırkateyni komuta heyeti Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

30 Mart 2018 - 18:12

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki TCG Kemal Reis Fırkateyni Komutanı Deniz Yarbay Mehmet Özgür Özömek ile TCG Batıray Denizaltısı Komutanı Deniz Binbaşı Necati Karaca, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Deniz Yıldızı-2018 Tatbikatı kapsamında Barbaros sınıfı firkateynlerinden TCG Kemal Reis Fırkateyni ile TCG Batıray (ES-349) Denizaltısı, Samsun Limanı’na geldi. Donanma Komutanlığı sevk ve idaresinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından unsurların katılımıyla Marmara Denizi ve Karadeniz’deki tatbikatlar, 26 Mart-05 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak.
Tatbikata katılacak fırkateyn ve denizaltılar, Batum-Gürcistan, Novorossisk-Rusya, Odessa-Ukrayna, Köstence-Romanya, Varna-Bulgaristan limanları ile Karadeniz’deki İğneada-Kırklareli, Karadeniz, Ereğli, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa-Artvin limanlarında halka açık ziyaretler gerçekleştirilecek.

Tatbikat öncesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden TCG Kemal Reis Fırkateyni Komutanı Deniz Yarbay Mehmet Özgür Özömek ile TCG Batıray Denizaltısı Komutanı Deniz Binbaşı Necati Karaca, Başkan Vekili Nihat Soğuk ile bir araya geldi. Ziyarette tatbikatla ilgili bilgi verildiği öğrenildi. Başkan Vekili Soğuk ise düzenli olarak tatbikatlara katılan Türk donanmasının fertlerini Samsun’da ağırlamaktan her zaman mutlu olduklarını kaydetti.
Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, komutanlara Atatürk Anıtı’nın maketini, komutanlar ise Soğuk’a gemi amblemli şapka ile kupa hediye etti.

Samsun Limanı’na demirleyen Kemal Reis fırkateyni ile Batıray denizaltısı, 30-31 Mart 2018 Cuma-Cumartesi günleri 10.00-17.00, 1 Nisan 2018 10.00-17.00 saatleri liman alanında halkın ziyaretine açık olacak.
 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorunlara ortak çözüm
Sorunlara ortak çözüm
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri