Rum lider KKTC’yi duyunca çözümü de hiçe sayıp yemeğe...

Rum lider KKTC'yi duyunca çözümü de hiçe sayıp yemeğe katılmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dünya İnsani Zirvesine katılan heyetlerin başkanları onuruna verdiği akşam yemeğine KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın katıldığı öğrenen Rum lider Nikos Anastasiadis çözümsüzlükten yana yine tavır sergileyerek katılmaktan son anda vazgeçti.

24 Mayıs 2016 - 02:38 - Güncelleme: 28 Mayıs 2016 - 02:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dünya İnsani Zirvesine katılan heyetlerin başkanları onuruna akşam yemeği verdi. Geceye Rum lider Anastasiadis her zamanki gibi çüzümsüz tavrı damgasını vurdu.

İstanbul'daki zirveye katılan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Dolmabahçe Sarayındaki akşam yemeğinde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yer aldığını öğrenince ani bir karar aldı ve yemeğe katılmadı.
Rum liderin bu tavrı, bölgede uzun zamandır süren çözümsüzlüklerin kaynağını gösterdi.

CUMHURBAŞKANI EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi’ne Katılan Liderler Onuruna Akşam Yemeği Verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Dünya İnsani Zirvesi’ne katılan heyet başkanları onuruna, Dolmabahçe Sarayı Büyük Muayede Salonu'nda bir akşam yemeği verdi.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve zirveye katılan devlet ve hükûmet başkanlarının iştirak ettiği yemek öncesi konukları Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile eşi Hülya Çavuşoğlu karşıladı.
İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Takımı’nın icra ettiği mehter marşları eşliğinde gerçekleştirilen karşılamada, Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan yıldızların simgelediği 16 Türk devletinin askerlerinin kıyafetlerini giyen görevliler de yer aldı.
Yemekte eşi Emine Erdoğan’ın kendisine eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona girişinde ilk kez Antalya'da düzenlenen G-20 Zirvesi'nde uygulanan ve üzerinde Dünya İnsani Zirvesi aile fotoğrafının yer aldığı tabloda isminin üzerine imza attı.
Yemeğe katılan ve aralarında BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın bulunduğu heyet başkanları da tabloda kendi bölümlerini imzaladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan yemek öncesinde konuklarıyla tek tek tokalaşarak, sohbet etti.

 

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var