Saımsun Kudüs için kenetlendi

Saımsun Kudüs için kenetlendi

Samsun’da AK Parti öncülüğünde STK'lar ve vatandaşların katılımıyla İsrail protesto edildi, Kudüs ve Filistin halkına destek çağrısı yapıldı.

16 Mayıs 2018 - 11:52

Samsun’da AK Parti öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte İsrail protesto edildi.

ABD'nin elçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından terör devleti İsrail, onlarca Filistinlinin hayatına kast etti. Türkiye'nin bir çok noktasından İsrail ve ABD'ye tepkiler yükselirken Kudüs’e destek için Samsun Büyük Camii önünde protesto eylemi yapıldı.

Protesto eyleminde basın açıklaması yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu ve Kudüs’ün namusunu korumak zorunda olduklarını söyledi.

"Çok güçlü uluslararası meşruiyeti olan bunca karara rağmen hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin, onurlu davalarını savunurken İsrail’in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak takip ettik." diyen Karaduman, "İsrail’in, şu ana kadar 58 Filistinli kardeşimizin şehadeti ve binlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Müslümanlar olarak, Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur. Ümmetin onuru Kudüs’ün, bu tarz oldu bittiler ile işgal girişimine karşı Selahaddin Eyyubi gibi dimdik duracağız. Unutulmamalıdır ki, bölgenin huzur ve istikrarı, ancak Kudüs’ün, çok dinli, çok dilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir. ABD’nin içerisine düştüğü bu akıl tutulması ve izansız yaklaşım, ABD’yi dünya kamuoyunda ve devletler arenasında yalnızlığa mahkum ederken, işgal ve terör devleti İsrail’in zulmüne ve işlediği suçlara da ortak etmiştir. Binlerce Filistinlinin kanlarının dökülmesinden, İsrail kadar ABD’nin de sorumluluğu vardır. İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir” dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser