Salıpazarı Devlet Hastanesi’nde hasta yatışlarına başlandı

Salıpazarı Devlet Hastanesi'nde hasta yatışlarına başlandı

Samsun Salıpazarı Devlet Hastanesi'nde hasta muayeneleri sürürken, hasta yatışlarına da başlandı.

07 Ocak 2017 - 16:15

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde geçen yıl oluşturulan Devlet Hastanesi'nde vatandaşlara hizmetler aksamadan sürüyor.
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Selami Arslan’ı makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Akgül "Salıpazarı İlçesimizde yıllardır Sağlık Ocağı olarak hizmet veren, önce entegreye daha sonra da Devlet Hastanesi statüsüne kavuşturulan Salıpazarı Devlet Hastanesi yapılan son düzenlemelerle birlikte hasta yatış işlemlerine başlamıştır. Bir Salıpazarlı olarak bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.
Hastalara geçmiş olsun.
Başkan Halil Akgül, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, Başhekim Selami Arslan daha sonra hastaneyi gezdi ve hastalara geçmiş olsun dileklerini iletip sohbet ettiler.
BAŞHEKİM SELAMİ ARSLAN HASTANE HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Salıpazarı Devlet Hastanesi Müdürü Yaşar Demir ise hastene ile ilgili şu bilgileri verdi, "Salıpazarı İlçe Devlet Hastanemizin  ikinci katında vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet vermek için 9 yataklı servis oluşturulmuştur. Dahiliye Uzmanı ve Aile Hekimliği uzmanı tarafından hasta yatışlarına başlanmıştır. Ancak binamızın asansörü olmadığı için uzun süreli hasta yatışı hasta güvenliği açısından yapılamamaktadır.  Asansör projemiz tamamlanmış olup, yapımı tamamlandıktan sonra vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet verecektir. 2016 yılında hastanemizde toplam 103 bin 744 hasta muayene oldu. Dahiliye 10 bin 337, Aile Hekimliği Uzmanı 17 bin 167, acil servis 63 bin 300 ve diş polikliniklerinde 10 bin 892 hastanın tedavisi yapılmıştır. Branş Doktorlarımızın tamamlanması ile birlikte Hastanemizde her gün dahiliye uzmanı görev yapmaya başlamıştır. Hastalarımızın bu branş için çevre hastanelerine gitmelerine gerek yoktur." 
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan’dan Fenerbahçe Beşiktaş maçı olaylarına ilk değerlendirme
Erdoğan’dan Fenerbahçe Beşiktaş maçı olaylarına ilk...
Boşanma davası açan eşini öldürdü oğlunu gelini yaraladı
Boşanma davası açan eşini öldürdü oğlunu gelini yaraladı