• Reklam
  • Reklam
Samsun’a ikinci üniversite için kollar sıvandı

Samsun'a ikinci üniversite için kollar sıvandı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz Samsun’a bir çivi dahi çakacak tüm yatırımcılara yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi. 

20 Mart 2018 - 16:24 - Güncelleme: 20 Mart 2018 - 17:58

 

Samsunlu İşadamı Ahmet Özyazıcı’nın Samsun’a kazandıracağı vakıf üniversitesi için yer arayışı sürüyor.  
Samsun’a yapılması planlanan vakıf üniversitesinin yerinin belirlenmesi amacıyla kente gelen Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü ve Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Elife Ünal ve beraberindekiler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın misafiri oldu. 

YATIRIMCIYA DESTEK OLMAK GÖREVİMİZ

Samsun’a yapılacak olan yatırımların önünü açmak için büyük çaba harcadıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’da ikinci devlet üniversitesinin kazandırılması için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yapılması gereken ne var ise elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu konu ile ilgili değerli işadamımız Ahmet Özyazıcı bey ile sürekli olarak irtibat halindeyiz. Doğduğu memleketine bir üniversite kazandırmak isteyen Ahmet beyi tekrar tekrar tebrik ediyorum. Bu ziyaret kentimizin ikinci üniversitesini kazanmada büyük rol oynayacaktır. Samsun’umuza hoş geldiniz. Biz Samsun’a bir çivi dahi çakacak tüm yatırımcılara yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bir eğitim kurumu kurmak, okul inşa etmek kutsal bir görevdir diye düşünüyorum. Ben bu göreve vesile olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu üniversitemizi Samsun’a kazandıracağız” dedi.

Başkan Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınması planlanan yerleri de gelen heyete gösterdi. Bakanlıktan gelen heyetin incelemeleri Samsun’da marka haline gelen ve 60’tan fazla ülkeye ihracat yapan Aygün Cerrahi Aletler A.Ş.’ye yapılan ziyaret ile son buldu. 

Gün boyunca üniversitesi için yer arayışında bulunan heyete, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk ve üniversiteyi yaptırmak isteyen Samsunlu işadamı Ahmet Özyazıcı da eşlik etti. 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorunlara ortak çözüm
Sorunlara ortak çözüm
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri