Samsun Büyükşehir Belediye başkanı kim olacak ?

Samsun Büyükşehir Belediye başkanı kim olacak ?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılmasının ardından, belediye meclis üyeleri yeni başkanı seçecek.

27 Nisan 2018 - 16:11

24 Haziran erken seçimlerinde aday adaylığını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın görevinden ayrılmasının ardından yeni başkanın kim olacağı sorusu sorulmaya başlandı.

PAZAR GÜNÜ TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK

AK Parti Genel Merkezi’nin de dahil olduğu süreçte, il başkanlığı bünyesinde önümüzdeki Pazar günü temayül yoklaması yapılacak. “Belediye Başkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz ? sorusunun yöneltileceği temayüle AK Parti ilçe belediye başkanları, büyükşehir belediyesi meclis üyeleri, il başkanlığı yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları,  il ile ilçe gençlik ve kadın kolları üyeleri katılacak.

BAŞKANLIK İÇİN KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR

Başkan Yılmaz’ın görevinden ayrılmasının ardından bir çok isim kamuoyunda telaffuz edilmeye başlandı. Mevcut belediye başkanları ve büyükşehir belediyesi meclis üyelerinin aday olabileceği başkanlık seçimlerinde önemli isimler anılmaya başlandı.

Özellikle şuan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili görevini yürüten Turan Çakır, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ismi geçen siyasiler arasında.

Seçimler ise önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek ilk meclis toplantısında yapılacak.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser