Samsun’da AK Parti’nin itirazı sonuçlandı 

Samsun'da AK Parti’nin itirazı sonuçlandı 

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın itirazı sonucu yeniden sayılan 44 bin 700 odan 100’ü değerlendirme sonucu geçerli sayıldı.

30 Haziran 2018 - 11:15

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın İl Seçim Kurulu’na 44 bin 700 geçersiz oyun yeniden sayımı için yapılan başvuru neticelendi.
İl Seçim Kurulu’nun AK Parti’nin itirazı üzerine Cumhurbaşkanlığı için 23 bin 442, milletvekilliği için 21 bin 263 geçersiz oyu yeniden saydı. Sayımda 100 oy yeniden geçerli sayıldı.

İL BAŞKANLIĞIN'DAN AÇIKLAMA 

AK Parti il Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimlerinde, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Seçimlerine nazaran 2 katından fazla geçersiz oy çıkması nedeni ile partimiz adına tüm ilçelerimizde geçersiz oylar yönünden İlçe Seçim Kurullarına itirazlar yapılmıştır. Bir ilçemiz dışında tüm ilçelerde itirazlarımız kabul edilerek geçersiz oylar yönünden yeniden sayım yapılmıştır. Yapılan sayımlardan anlaşıldığı kadarıyla geçersiz oyların özellikle yaşlı seçmenlerimizin Cumhurbaşkanımıza oy vermekle yetinip, Milletvekili Seçimi oy pusulasına oy vermeyi atlamalarından veya ittifak dışı partilerden tercihler yapılmasından kaynaklandığı anlaşılmıştır. Toplamda 100 kadar geçersiz oyun da geçerli hale gelmesi sağlanmıştır. Yüksek katılımla gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarının tüm Samsunumuza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser