• Reklam
  • Reklam
Samsun’da o mahallere doğalgaz bağlantısı geliyor

Samsun'da o mahallere doğalgaz bağlantısı geliyor

Samsun'da heyelan bölgesinden çıkarılan Anadolu, Kadıköy, Zeytinlik, Hastanebaşı, Ulugazi ve Saitbey mahallelerina artık doğalgaz alınabilecek.

28 Şubat 2018 - 23:29

Samsun'da binlerce vatandaşı ilgilendiren imar düzeltmesinin ardından 6 mahalleye doğalgaz bağlantıları yapılabilecek.
Yapılan düzenlemenin ardından İlkadım Anadolu Mahallesi Muhtarı Şerif Yavşan ve beraberindeki mahalle sakinleri yıllardır yaşadıkları sorunun giderilmesi nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. 
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel tarafından ağırlanan muhtar ve mahalle sakinleri, alınan kararla mahallelerinde yıllardır yaşadıkları çilenin sona ermesinden dolayı büyük bir sevinç yaşadıklarını ifade etti.

MAHALLERİN İMAR PLANLARI YAPILDI

Ziyaretten duyduğu memnuniyet ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, İlkadım ilçesinde Anadolu, Kadıköy, Hastanebaşı, Zeytinlik, Ulugazi, Saitbey mahalleleri heyelan bölgesiydi. Heyelan bölgesi olması nedeniyle imar planı yapılamıyordu. Gerekli zemin etütleri ve incelemeler tamamlandıktan sonra mahalleler heyelan bölgesinden çıkarıldı. Ondan sonra biz hemen bölgede imar planını yaptık. İmar planı olmaması doğalgazın verilmesine engeldi. Şimdi o engel de ortadan kalktı. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın da talimatıyla Samgaz yetkililerimizle de iletişim halinde bir an evvel bu işi nihayete erdireceğiz" dedi.
Yıllardır beklenen bir hizmetin ateşinin yakıldığını kaydeden Öncel, "Öncelikle bu hizmet elleri öpülesi annelerimize, bacılarımıza, eşlerimize hayırlı olsun. Çünkü onların yılladır ısınmak için ne çileler çektiğini biliyorum" diye konuştu.
Mahalle adına teşekkür eden Anadolu Mahallesi Muhtarı Şerif Yavşan, "Yıllardır beklediğimiz özlemimiz artık sona eriyor. Öncelikle Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a, size ve Büyükşehir Belediyesi ekibine mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu