Samsun’dan Çanakkale’ye pedal çevirecekler

Samsun'dan Çanakkale'ye pedal çevirecekler

Afrin Şehidi Samsunlu Burak Akalın’ın mezarından alınan toprağını Çanakkale’ye götürmek üzere teslim bisikletçiler “İlkadım’dan Çanakkale’ye Şühedaya saygı yolculuğu”na başladı.

05 Mart 2018 - 12:15
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi Bisiklet Grubu Çanakkale Zaferi'nin 103. yılında “İlkadım’dan Çanakkale’ye Şühedaya saygı yolculuğu” için yola çıktı.

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde, Gazi ve Şehit Derneklerinin katılımı ile gerçekleştirilen uğurlama programında, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel ve Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril tarafından İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi Bisiklet Grubunun üyelerine Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatında şehadete yürüyen Burak Akalın’ın mezarından alınan toprak ve Türk Bayrağı teslim edildi. Uğurlama programına Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Türkiye Polis Emeklileri Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cezmi Eraslan, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof Dr. Bünyamin Kocaoğlu, İlkadım Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Şamil Bilgü, şehit ve gazi aileleri katıldı.

BİN 300 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRECEKLER

İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi Bisiklet Grubu tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Çanakkale zaferinin 103. Yılında anlamlı bir etkinliğe imza atılıyor. 14 gün sürecek yolculuk boyunca yedi noktada şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelecek bisikletçiler, hem milli duyguları hem de Çanakkale ruhunu tekrar canlandıracak. İlkadım’dan Çanakkale’ye bin 300 km sürecek şühedaya saygı yolculuğu 14 Mart’ta Çanakkale’de şehitlik ziyareti ile son bulacak.

ÇANAKKALE’YE ŞEHİT EMANETİ ULAŞACAK

Çanakkale zaferinin ruhunu canlandırarak, Afrin Harekâtına da desteklerini vurgulamayı amaçlayan yolculuk duygu dolu uğurlama programıyla başladı. Zeytin Dalı Harekâtında şehit düşen Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın mezarından alınan toprak ve Türk bayrağı bisiklet grubuna emanet edildi. Şehit toprağını emanet eden İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel;  “Şu anda aziz şehidimizin toprağını Çanakkale’ye gidecek bisikletçi grubuna emanet etmek bile yüreğimizi kabartıyor. Çanakkale zaferini gün geçtikçe daha iyi anlıyor ve ecdadımızla gurur duyuyoruz. Milli duygularımızın daha da arttığı bu günlerde böylesi anlamlı bir etkinlik hepimizin yüreğinde güzel bir yer buluyor. Aziz şehidimizin toprağını ve Türk bayrağımızı İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok adına teslim ediyorum.  Bu emanetlerimizi 14 günlük zorlu ve emek isteyen bir yolculuktan sonra Çanakkale toprağıyla buluşturacak ekibimize tüm hemşehrilerimiz adına hayırlı yolculuklar diliyor ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'de neler oldu kongre merkezine halk baskın yaptı
ABD'de neler oldu kongre merkezine halk baskın yaptı
Boğaziçi Üniversitesi kültürü, neler yaşandı
Boğaziçi Üniversitesi kültürü, neler yaşandı