• Reklam
  • Reklam
Samsun’dan Şırnak’a gönül köprüsü

Samsun'dan Şırnak'a gönül köprüsü

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şırnak'tan kardeş şehir protokolü imzalamak için Samsun'a gelen heyeti ağırladı.

03 Mart 2018 - 18:16

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şırnak'tan  kardeş şehir protokolü imzalamak için Samsun'a gelen heyet ile bir araya gelerek iki şehrin birbiriyle kaynaşması ile ilgili çalışmaları hızlandırmak istediklerini söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanacak kardeş şehir protokolü için Samsun’a gelen Şırnaklı heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı da ziyaret ederek şehrin sosyal, kültürel ve ekonomik alandaki pozisyonu hakkında bilgi aldı.

ŞEHİRLER BİRBİRİYLE KAYNAŞMALI

Terör olayları yüzünden Şırnak gibi doğu illerine karşı bir önyargı olduğunu ve bu düşüncenin yıkılması için iki şehrin birbiriyle yakınlaşmasının büyük bir adım olacağını vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Memleketimize yıllardır musallat olan terör olayı, aynı ülkenin illerine bile farklı bir bakış acısının oluşmasına neden oluyor. Son zamanlarda özellikle hükümetimizin terör ile ilgili politikası şehirlerin teröristlerden temizlenmesinde etkili oldu. Bundan sonraki süreçte de doğu illerimizle olan bağlantılarımızı arttırarak vatandaşlarımızı bu şehirler arasında gidiş geliş yapmaya teşvik edeceğiz. Şırnak ta, Hakkâri de, Van da, Diyarbakır da bizim memleketimizin bir köşesi. Tüm Türkiye'de oluşan doğudaki terör algısını yok edeceğiz” diyerek ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti.
Başkan Yılmaz’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş Şırnak’ın sembolü olan Nuh'un Gemisi maketini hediye etti .Öte yandan heyet ile birlikte gelen, geçtiğimiz yıllarda Samsun'da Jandarma Komutanı olarak görev yapan ve şimdi Şırnak Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı olan Tuğgeneral Ercan Yaşin Samsun'u çok özlediğini her fırsatta geldiğini belirterek Başkan Yılmaz’a 157 şehit veren tugayın plaketini hediye etti.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu