• Reklam
Samsun koruyu ailede 7. sırada

Samsun koruyu ailede 7. sırada

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun’da 130 koruyu aile yanında 146 çocuğun bulunduğu, Türkiye sıralamasında Samsun’un 7. Sırada olduğunu açıkladı.

17 Haziran 2017 - 03:22

Samsun Valisi İbrahim Şahin, İlkadım ilçesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 'Koruyucu Aile'ler için düzenlenen iftar programına katıldı.

İftar yemeği öncesinde Vali İbrahim Şahin, yemeğe katılan Koruyucu Aileler ile sohbet edip,  çocuklarla yakından ilgilendi.  Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmada, ”Koruyucu Aile olmanın hazzını yaşıyorsunuz. Tüm Türkiye’ye örnek oluyorsunuz. Samsun’da bu gün itibariyle 130 ‘Koruyucu Aile’miz var. Bu 130 ‘Koruyucu Aile’mizin yanında 146 çocuğumuz bulunmaktadır. Samsun Türkiye’de ‘Koruyucu Aile’ sıralamasında 7. sıradadır. Bu bizim için gurur verici bir durum, hem de sizlerin böyle bir yapı içerisinde bulunmanızdan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum.  Çocuklarımız pırıl pırıl halleri ve davranışları gerçekten hem bizi gururlandırıyor bir o kadar da bu yavruların geleceğiyle ilgili ümit var oluyoruz. Koruyucu ailelerimiz aynı zamanda bu yavrularımızı normal ortamlarından koparıp bir aile ortamına taşıyor. Bu çocuklarımız daha sağlıklı bir şekilde büyüyor. Hem kendilerine, hem ailelerine, hem de ülkelerine yararlı birer fert oluyorlar. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Şimdiden sizlere iyi bayramlar diliyor, Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

İftar yemeğine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakım Hizmet Daire Başkanı Mustafa Bilir, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, koruyucu aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bandırma Vapurun’da Atatürk fotoğraflarının atılmasına soruşturma 
Bandırma Vapurun’da Atatürk fotoğraflarının atılmasına...
Erdem yurt dışına çıkamadı
Erdem yurt dışına çıkamadı