Samsun MYO 700 mezun verdi

Samsun MYO 700 mezun verdi

OMÜ Meslek Yüksek Okulu 700 öğrencisini mezun verdi, diplomalarını öğrenciler törenle aldı.

02 Haziran 2017 - 18:45
Sponsorlu Bağlantılar---

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksekokulu (MYO) 2016 – 2017 akademik yılı mezunları, yapılan törenle mezuniyetlerini kutladılar. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsü’nde bulunan 19 Mayıs Sahnesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde 11 bölümden yaklaşık 700 öğrenci geleceğe uğurlandı.

Yoğun bir katılımın olduğu mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, yüksekokul müdürleri, akademisyenler, idari personel ile mezun aileleri ve yakınları katıldı.

“Bu okuldan birer kıvılcım olarak ayrılıyoruz”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, açılış konuşmalarında mezunlar adına söz alan okul birincisi Hilal Genç, mezuniyetle hayatlarının önemli bir noktasına adım attıklarını belirterek şunları söyledi: “Bütün öğrenci arkadaşlarım adına eğitimimiz için bütün imkânlarını seferber eden okulumuza, hayata hazırlanmamızda büyük rol sahibi olan hocalarımıza ve hayatımızın her evresinde bulunan ve bulunmaya devam edecek olan ailelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatımızda başarımızı devam ettirmek zorundayız. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi şimdi bu okuldan birer kıvılcım olarak ayrılıyoruz. Elbette geri dönüşümüz bir ateş gibi olacaktır. Tüm arkadaşlarıma yeni hayatlarında başarı ve mutluluk diliyorum. Hepimizin yolu ve bahtı açık olsun.”

“Bu ülkenin en büyük değeri ve zenginliği sizlersiniz”

Ardından konuşan Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, mezun gençlere hitaben “Sevgili gençler bundan sonra kendi yolunuzu kendiniz çizeceksiniz. Sizden isteğimiz; yaptığınız işleri, bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak yapmanızdır. Zorluklarla mücadele etme gücünü hiç kaybetmeyin. Çevrenizde sizin gibi olmayan insanlara karşı sakin, sabırlı ve anlayışlı olun. Doğru bildiklerinizi onlarla paylaşmaktan çekinmeyin. Sadece iyi bir bilgisayarcı, çocuk gelişimci, girişimci, iyi bir öğretmen ya da iyi muhasebeci olmak yetmez, aynı zamanda inancı, irfanı ve ahlakıyla iyi bir insan olmamız gerekiyor. Hızlı bir değişimin yaşandığı dünyada insan sevgisi ve insana saygı, hoşgörü, dostluk, aileyi sevmek ve önemsemek, görev ve sorumlulukları onurlu ve iyi bir şekilde yerine getirmek ve daha da önemlisi yüksek ahlaklı olmak değişmez ve eskimez değerlerdir. Şunu da lütfen unutmayın; sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkemiz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Bu ülkenin sizler dışında güvenebileceği kaynağı ve zenginliği bulunmamaktadır. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül sizlerin başarısı ve mutluluğudur.” diye konuştu.

Bugüne kadar çocukları için yaptıkları fedakârlık adına ailelere de şükranlarını sunan Prof. Dr. Erener, “Bugün o fedakârlığın karşılığı olarak evlatlarınızın hak ettikleri diplomalarıyla işlerinde başarıyla yükseldiklerini görecek ve onlarla gurur duyacaksınız.” dedi.

Mezuniyet töreninde konuşmasına Şırnak’ta helikopter kazasında şehit düşen askerlerimizi rahmetle yâd ederek başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ise 2008 – 2010 yılları arasında müdürlüğünü yaptığı Samsun MYO’nun; öğrencisi, akademisyeni ve öğrenci velileri ile kendisi için çok özel bir anlam taşıdığını vurguladı.

“Bu sürecin gizli kahramanları velilerimizdir”

Mezuniyetin hayattaki en güzel iş birliklerinden biri olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ceyhan konuşmasına şöyle devam etti: “Bir tarafta sevgili öğrencilerimiz, diğer yanda yüreğini açmış ve her şeyiyle evladına destek olan fedakâr velilerimiz, öte tarafta bütün gayretini ortaya koyan akademisyenlerimiz… Öyle güzel bir iş birliği ki, zaman geldi, geçti ve şimdi mezuniyetle taçlanıyor. Dolayısıyla çok güzel ana tanıklık ediyoruz. Genç mezunlarımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.”

Bu sürecin gizli kahramanlarının veliler olduğu mesajını veren Rektör Yardımcısı Ceyhan salondaki katılımcılardan mezun aileleri için alkış isteyerek kendilerine emekleri için şükranlarını sundu.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in selam ve iyi dileklerini de paylaşan Prof. Dr. Ceyhan mezunlara, “Her şey gönlünüzce olsun ve sevgi daima gönlünüzde olsun.” temennisinde bulundu.

Dereceye giren öğrenciler sahnede

Törende, okul derecesine giren öğrenciler konuşmaların ardından sahneye çağrıldı. Yüksekokulu birincilikle bitiren Hilal Genç, zorlu maratonda ikinci sırada yer alan Ali Fuat Aldan ve üçüncülükle dereceye giren Sevtap Samancı’ya ödül ve başarı belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

Kepler havada

Program birincileri ve diğer mezun öğrencilere öğretim üyeleri tarafından belgelerinin verilmesinin ardından tören, kep merasimi için Güzel Sanatlar Kampüsü bahçesinde devam etti.

Diplomalarını alan öğrenciler müzik eşliğinde geri sayım yaparak hep birlikte keplerini havaya fırlattı. Büyük bir coşku ve heyecana sahne olan mezuniyet töreni sırasında aileler de çocuklarının yaşadığı bu özel ve anlamlı ana şahit oldular.   

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Santral yangınında sabotaj şüphesi
Santral yangınında sabotaj şüphesi
OKE'den üreticiye destek
OKE'den üreticiye destek