Samsun trafiğine akıllı sistem

Samsun trafiğine akıllı sistem

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Huwaei Türkiye Genel Müdürü LiShen ile Samsun için hayata geçirilebilecek akıllı sistemler hakkında istişarelerde bulundu.

03 Ağustos 2018 - 23:22 - Güncelleme: 04 Ağustos 2018 - 23:24

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Huwaei Türkiye Genel Müdürü LiShen ile bir araya gelerek Samsun için hayata geçirilebilecek akıllı sistemler hakkında istişarelerde bulundu.
Öncelikli olarak kent içi trafik yoğunluğunun giderilmesi için adımlar atılması konusundaki duyarlılığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Samsun her geçen gün büyüyen, gelişen, nüfusu yükselen bir şehir haline geldi. Araç sayısının da sürekli olarak artıyor olması trafikte yoğunluğa sebebiyet veriyor. Önceliğimiz şehir içinde yaşanan bu yoğunluğunun en aza indirilmesi olacak. Bunun için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmalıyız. Akıllı sistemleri kentimizle buluşturacak projelere imza atmak için büyük adımlar atacağız. Araç geçişinin yüksek olduğu zirve saatler için akıllı sistemlerin kullanılması gerekiyor. Genel Sekreter Yardımcımız Fikret Vatansever ve SAMULAŞ Genel Müdürümüz Kadir Gürkan bey ile bu konuda daha önceki günlerde istişarelerde bulunmuştuk. İnşallah bu düşüncelerimizi hizmete dökerek, bu sistemleri şehrimize kavuşturarak trafik sorunlarını azaltacağız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şahin, Huawei Türkiye Genel Müdürü LiShen ve beraberindekilere teşekkür etti. 
Ziyaret Huawei Türk Telekom Grup Direktörü Özgür Anteplioğlu’nun Samsun için yapılması planlanan çalışmaların yer aldığı ‘Samsun İçin Güvenli, Sürdürülebilir Akıllı Şehir Çözümleri’ başlıklı sunumla sona erdi. 
Gerçekleştirilen toplantıya Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever, SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, Huawei Kurumsal İşletme Grubu Türkiye Genel Müdürü RobbenZeng, PR Müdürü YileiChen, Kurumsal Projeler Direktörü Tuncer Gezbul ve firma temsilcileri katıldı.
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser