Samsun zulme Lanet için toplandı

Samsun zulme Lanet için toplandı

Samsun Milli İrade Platformu, Filistin halkına destek Kudüs'e sahip çıkmak için "Zulme Lanet, Kudüs'e Destek" yürüyüşü gerçekleştirdi.

18 Mayıs 2018 - 17:13

Samsun Milli İrade Platformu'nca  "Zulme Lanet, Kudüs'e Destek" yürüyüşü gerçekleştirildi.

Ulugazi Mahallesi Lise Caddesi'nde toplanan binlerce vatandaş , elllerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla İstiklal Caddesi'ni takiben Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.  Bu sırada Dev Türk bayrağıda açılarak terör devleti İsrail protesto edildi.  

Samsun Milli İrade Platformu adına açıklama yapan Necdet Güneysu, Amerika Birleşik Devletleri'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ve kadim Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişiminin kabul edilemez olduğunu söyledi.

ABD'nin bu girişimiyle Birleşmiş Milletler ve kararlarını, uluslararası hukuku hiçe saydığını gösterdiğini ifade eden Güneysu,  "Kudüs'ün, gerek Birleşmiş Milletler kararları gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. BM Genel Kurulunun ve İslam İşbirliği Teşkilatının Kudüs konusundaki son kararları ortadayken ABD'nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim, Ortadoğu'da kan ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir." dedi.

Yürüyüşe Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda Filistinli şehitler için dua edildi, İstanbul Yenikapı'da düzenlenen miting dev ekrandan canlı izlendi.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser