Samsunlu kadın çiftçiler mecliste

Samsunlu kadın çiftçiler mecliste

Samsun’un Çarşamba ilçesinde çiftçilik yapan kadınlar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın davetiyle yöresel kıyafetlerini giyip grup toplantısına katıldı.

15 Mayıs 2018 - 18:47

Samsun’un Çarşamba ilçesinde çiftçilik yapan kadınlar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın davetiyle meclise geldi.

Kadın çiftçiler, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Grup Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrasında Başbakan Yıldırım ile de bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Çarşambalı kadın çiftçiler TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı sonrası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşerek taleplerini iletti. Görüşmeye, ayrıca Sağlık Bakanı ve Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya ile Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı da katıldı.

TBMM’deki görüşmelerin ardından AK Parti Genel Merkezi’ne gelen kadın çiftçiler, Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan’ı makamında ziyaret ederek, daveti için Karaaslan’a teşekkür ettiler.

Kadın çiftçileri kabul eden Karaaslan, “Her metrekaresinde büyük bir zenginliği barındıran Anadolu topraklarımızın bereketine bereket katan çiftçilerimizin alın teri ve emeğiyle ortaya koydukları çaba ve değer şüphesiz bizler için çok kıymetlidir. Her alanda olduğu gibi tarımda da çok büyük bir potansiyeli barındıran şehrimizin güçlü potansiyelini harekete geçiren Samsun’umuz ve ülkemiz için üreten tüm çiftçilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Tarımsal destekler konusunda bugüne kadar hükümetlerimiz çiftçimizi hiçbir zaman yalnız bırakmamış, verimin artırılmasına yönelik politikalarla daima çiftçimizin yanında olmuştur. İstikrar ve güvenin hâkim olacağı yeni dönemde de çiftçilerimize yönelik destekler artarak devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser