Şehit polise vefa 

Şehit polise vefa 

İstanbul'un Şile ilçesinde geçirdiği trafik kazasında şehit olan Samsunlu İlkadımlı Polis Memuru Murat Çalışkan’ın ismi yenilenme çalışması devam eden Adalet Parkı’nda isimi yaşatılacak

07 Ocak 2019 - 12:53
Sponsorlu Bağlantılar---

İlkadım Belediyesi Meclisinde oy birliği ile alınan kararla 2009 yılında İstanbul'un Şile ilçesinde geçirdiği trafik kazasında şehit olan Samsunlu İlkadımlı Polis Memuru Murat Çalışkan’ın ismi yenilenen Adalet Mahallesinde Parkı yaşatılacak. Yenileme çalışmaları tamamlanan ve mevcutta ismi Adalet Parkı olan parkın yeni ismi alınan kararla Adalet Mahallesi Şehit Murat Çalışkan Parkı olacak.

Üç yıllık polis memuru iken İstanbul Şile’de Motosikletli Yunus Polisi olarak görevine başlayan Murat Çalışkan ilk görevinde elim bir kaza sonucu şehit olmuştu. Sinyal vermeden şerit değiştiren karşı yöndeki araçla çarpışan Murat Çalışkan, Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan 2007'de mezun olmuştu. Çalışkan, ilk görev yeri olan İstanbul Şile Polis Merkezi'ne atanmış 3 yıl burada görev yapmıştı. Motosiklet tutkusu nedeni ile Yunus Polisi görevini seçen Çalışkan çıktığı ilk görevinde şehit olmuştu.

“BUGÜN YAŞADIĞIMIZ HUZUR ORTAMINI ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ”

“Şehitlerimizin anısını ve adını yaşatmak hem görevimiz hem gurur kaynağımız” diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “Elim bir kaza sonucu şehit olan kardeşimiz Polis Memuru Murat Çalışkan’ın ismini ilçemizde yaşatmaktan gurur duyacağız. Şehidimizin kıymetli ailesi ile her zaman iletişimimizi sürdürdük ve onlarında izni ile bu kararı meclisimizden oy birliği ile çıkarttık. Adalet Mahallemizde bulunan Adalet Parkımızda gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışması sonrası parkımızın ismini Adalet Mahallesi Şehit Murat Çalışkan Parkı olarak değiştirdik. Bugün bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak bunu kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyeceğimizi biliyoruz. Bizlere düşen görev ise şehitlerimizin anılarını yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve bizlere emanetleri olan bu vatanı korumaktır. Birlikte karar aldığımız tüm meclis üyelerimize teşekkür ederim. Bu vesile ile vatan için canlarını vermiş olan tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...