• Reklam
  • Reklam
Şeker fabrikaları için imza kampanyası

Şeker fabrikaları için imza kampanyası

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin duruldurulması için Samsun'da imza kampanyası başlatıldı.

23 Şubat 2018 - 18:33

Samsun'da Şeker-İş Sendikası,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilmek üzere Çarşamba Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmemesi için imza kampanyası başlattı.

Aralarında Çarşamba Şeker Fabrikasının da bulunduğu Türkiye genelinde toplam 14 şeker fabrikası için özelleştirme çalışmalarının başlatıldığına dair açıklamalar sonrasında, Şeker- İş Sendikası stant kurarak imza kampanyası başlattı. Gazi Caddesi'nde Şeker fabrikalarının kapatılmaması için vatandaşlardan imza toplayan Şeker-İş Çarşamba Şube Başkanı Sinan Türe, “Türkiye genelindeki Şeker Fabrikalarının neden özelleştirmeye alındığını almakta zorlanıyoruz. Şeker fabrikaları diğer özelleştirmelere benzemez. Bir ayağı tarıma, bir ayağı kozmetiğe, besiciliğe gibi birçok alana uzanmaktadır. Türkiye’de 10 milyon kişiye istihdam, Türkiye’de 3 milyar dolar katma değeri olan bir sanayiden bahsediyoruz” dedi.

Özelleştirmenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geri döneceğine inandığını belirten Türe, “14 şeker fabrikası özelleştirildikten sonra ‘5 yıl üretim yapacak’ diye madde var. Peki 5 yıl sonra özel sektör ‘daha şeker üretmiyorum’ derse Türkiye’nin şeker ihtiyacı nereden karşılanacak." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser