Sözde hasta acil serviste sağlık memurunun kolunu ısırdı

Sözde hasta acil serviste sağlık memurunun kolunu ısırdı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde acil servise gelen ve alkollü olduğu öne sürelen şahıs önce doktora sataştı daha sonra araya giren sağlık memurunun kolunu ısırdı.

11 Temmuz 2018 - 00:29

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kolunun incildiğini öne sürerek acil servise gelen ve alkollü olduğu öne sürelen kişi önce koluna bakmak isteyen doktora sataştı, ardından araya giren sağlık memurunun kolunu ısırdı.

Olay, 3 Temmuz günü, Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde gelen olayda iddiaya göre acil servise alkollü gelen V.K., kolunun incindiğini belirtti. V.K., koluna bakıp, müdahalede bulunmak isteyen doktora sözlü olarak sataştı. Bu sırada sağlık memuru Ayhan Meral araya girdi. V.K. ise Meral'in sol kolunu tutarak, ısırdı.

Olayı gören güvenlik görevlileri Ayhan Meral'i V.K.'den müdahala ederek kurtardı. V.K., polis tarafından gözaltına alınırken, hastanede tedavi edilen Ayhan Meral'e de kuduz aşısı yapıldı. Sağlık memuru Meral, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan V.K.'den şikayetçi oldu. 

HUKUKİ İŞLEMLER BAŞLATILDI 

Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, "Bu hadiselerin artık bizim kurumlarımızda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını öncelikle insani olarak kınıyorum. Kamu görevlisini görevi başında darbetmek veya buna teşebbüs etmek, hukukumuzda cezai karşılığı olan bir husustur. Bu konuda arkadaşımız davacı olmuştur. Arkadaşımızın hakkını korumak için hukuki çalışmaları başlattık, kendisine gerekli desteği vereceğiz. Hiçbir çalışanımız gelen hasta veya hasta yakınlarının kötülüğünü istemez. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" şeklinde açıklama yapt

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser