Tatil yerine kursa gidip Kura-ı Kerim öğrendiler

Tatil yerine kursa gidip Kura-ı Kerim öğrendiler

Samsun İlkadım Belediyesi İlkadım Etüt merkezlerinde yaz Kur'an kursunu başarı ile bitiren minik öğrencilerin belgelerini İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok verdi

29 Temmuz 2016 - 20:00

Samsun İlkadım Kadifekale İlkadım Etüd Merkezi'nde yaz etkinliği kursu belge töreninde öğrencilere belgeleri verildi.

İlkadım Belediyesi tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı İlkadım Etüt merkezlerinde (İLKEM) başlatılan yaz Kur'an kursunu başarı ile bitiren minik öğrenciler belgeleri aldı. Öğrencilere belgelerini veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, öğrencileri kutlayarak Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kursa katılan öğrencilerin yaşıtlarının tatil yapmayı gezmeyi sokaklarda oynamayı tercih ederken, bu çocukların 5 hafta boyunca etüt merkezlerine gelerek eğitimlerine devam etmeyi tercih ettiğini söyledi.

"Çocuklarımızın bu yaşlarda Kur'an-ı Kerim eğitimlerini almaları oldukça güzel bir dönem" diyen Tok, "Çünkü yavrularımızın yaşları ilerledikçe Kur'an eğitimlerini almaları o kadar zorlaşıyor. Ne kadar erken öğrenirlerse hepsi için büyük kar oluyor. Burada sadece Kur'an eğitimlerimiz değil gerek sportif gerek sosyal faaliyetlerimiz ile çocuklarımıza mükemmel bir yaz tatili geçirme imkanı sunuyoruz. Ülkemizin birliğini beraberliği koruyacak, vatanını bayrağını sevecek milletini her zaman savunacak nesiller yetiştirmek için geceli gündüzlü çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Burada 5 hafta süren eğitimlerde Allah'ın dinini kitabını öğrenen yavrularımızı tekrar tebrik ediyorum. Kurs sonunda başarılı olan tüm öğrencilerimize başarı belgelerinin yanı sıra onlara hep pusula olacak Kur'an-ı Kerim ve bizler için büyük önem taşıyan Türk Bayrağımızı armağan ettik" dedi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama