Türkiye’de bir ilk tıbbi cihaz okulu açılıyor

Türkiye’de bir ilk tıbbi cihaz okulu açılıyor

Türkiye'nin ilk Tıbbi Cihazlar Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Samsun'un Tekkeköy ilçesinde açılıyor 

09 Ekim 2016 - 20:48

Samsun'un Tekkeköy ilçe belediyesinin Kutlukent'te bulunan hizmet binası Tıbbi Cihazlar Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hizmet verecek.
Seçim öncesi Kutlukent'te bulunan hizmet binasının lise olarak hizmet vermesi için vaade bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sözünü yerine getiriyor.
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Samsun’u ziyareti sırasında yanındaki heyetle birlikte, Başkan Togar, okul yapılacak binada incelemelerde bulundu.
Seçim zamanında verdikleri vaatlerinden birini daha yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, hizmet binamızın Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesi çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.
Türkiye’de bir ilk olacak Tıbbi Cihaz Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin devrinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Togar, "Bu devirle birlikte belediyemiz maliye borcunun büyük bir kısmını da ödemiş olacağız. Önemli bir okul, katkılarımızla eğitim öğretime başlayacak. Önemsediğimiz bir proje daha hayata geçiyor" dedi.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama