YÖK’ten üniversiteyi kazanan endişeli öğrencilere müjde

YÖK'ten üniversiteyi kazanan endişeli öğrencilere müjde

YÖK, bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ama okuldan mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayları  yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılacağını açıkladı

11 Ağustos 2016 - 12:56 - Güncelleme: 11 Ağustos 2016 - 13:23

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yükseköğretime geçici kayıt hakkı müjdesini verdi. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ama ortaöğretim kurumlarından mezun olamayıp, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılacağını duyurdu.

YÖK’ten yapılan açıklamada, öğrencilere sevindirici haber geldi. "Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ama ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır"  bilgisinin verildiği açıklamada, "Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacak olup, bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır" ifadesi kullanıldı. 

Yükseköğretim programlarına internet üzerinden elektronik kayıtlar 12-16 Ağustos tarihleri arasında, normal kayıtlar ise 15-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Ek yerleştirme tercih işlemleri 26-30 Ağustos, ek yerleştirme kayıt tarihleri de 6-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak.  

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama