• Reklam
  • Reklam
Unkapanı’na prestij proje

Unkapanı'na prestij proje

İnşaat çalışmaları devam eden Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi bölgeye prestij kazandıracak.

19 Şubat 2018 - 18:44

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Yapı ömrünün azalmasıyla yıkımı yapılan eski binanın yerine yapılacak olan eserin inşaat alanında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İnşaatın verilen sürede tamamlanması için talimat verdi. Proje üzerindeki detayları inceleyen Başkan Tok, Eser tamamlandığında Unkapanı’nda büyük değişim ve dönüşümün yaşanacağına dikkat çekti. 

PROJE HERTÜRLÜ İHTİYACA CEVAP VERECEK

Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi’nin aynı anda bir çok ihtiyacı karşılayan özelikli ve kapsamlı bir proje olduğunun altını çizen Başkan Tok, Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ve merkez mahallelerden  olan Unkapanı Mahallesine yakışan modern bir kültür ve yaşam merkezi olacak binada otopark sorununa da çözüm getirdiklerini ifade etti.

SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR

Verilen sözleri bir bir yerine getirerek İlkadım’ın hizmette altın çağını yaşadığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Unkapanı Kültür Merkezi'nin yerine yenisi planlanan sosyal, kültürel, sportif ve ticari yaşam alanlarına dönüşecek dev bir kültür ve yaşam merkezi inşa ediyoruz. Yeni ve modern yapısıyla birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde planlanan Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimiz bölgenin çehresini değiştirecek. Yeni binanın ilk katı dükkanlardan oluşurken zemin katta planlanan 200 araçlık otoparkı ile şehrin en büyük sorunlarından olan otopark sorununa önemli ölçüde çözüm olacak. Yeni yapının 1 ve 2’nci katlarında kültür merkezi ve hanımlar kültür ve yaşam merkezi ve spor salonu yer alacak. Kültür ve Yaşam Merkezimiz özellikle hanım kardeşlerimizin sosyal hayata katılmalarında büyük rol oynayacak. Spor salonu ile sağlıklı yaşamın merkezi olurken vatandaşlarımız şık bir salonda düğün, nişan, sünnet ve benzeri etkinliklerini gerçekleştirebilecek. Fore kazıkları çakılan inşaatımız verilen süre içerisinde tamamlandığında yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimiz, muhteşem mimarisi ile birlikte sosyal, kültürel, sportif ve ticari yaşam alanlarına dönüşecek. Bu dönüşüm Unkapanı mahallesinin modern anlamda değişim ve gelişimine de büyük katkı sağlayacak.” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu