Üreticilere tohum desteği

Üreticilere tohum desteği

Canik Belediyesi, üreticilere 10 bin ton tohum dağıtımı gerçekleştirdi.

14 Kasım 2020 - 22:32
Sponsorlu Bağlantılar---

Canik Belediyesi, tarım ve hayvancılık yapan üreticileri destekleme kararı kapsamında,bölgede tarım yapan çiftçilerin2020 yılı için belirlenen 20 ton buğday tohumu ihtiyacının yarısını karşıladı.Tohumlar düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. 
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,Başalan Mahallesi’nde yapılan programda, üreten, üretim için mücadele eden ortaya bir emek koyan herkesin yanında olduklarını ifade ederek, özellikle Tarım ve Hayvancılık konusunda ilçede faaliyet gösteren her çiftçinin öncelik sahibi olduğunu söyledi. 
Sandıkçı, “ Göreve geldiğimiz günden bu yana kırsal kalkınma ve gelişimi noktasında büyük çaba içindeyiz. Tarım ve hayvancılık konusunda devletimizin verdiği desteğin yanı sıra biz de belediye olarak her türlü çabayı gösteriyoruz. Bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Tarım alanında göstereceğimiz her gelişim sadece ilçemiz için değil, ülkemiz içinde büyük önem taşıyor. İsteğimiz ve hedefimiz bereket dolu toprakların tohumlarla buluşmasıdır. Bu anlamda çiftçimizin neye ihtiyacı olursa imkânlarımızı sonuna kadar zorlamaya kararlıyız. ” diye konuştu. 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...