• Reklam
  • Reklam
Vali Kaymak’tan bilecek gücü vurgusu

Vali Kaymak’tan bilecek gücü vurgusu

Mobilya sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Samsun Valisi Osman Kaymak, “Bir yerlere gelmek içinde bileğinin gücüyle çalışmamız lazım.” dedi.

17 Şubat 2018 - 16:46

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği'nin (MOBİD) düzenlediği kahvaltı programına katıldı.
Bayraktepe Restaurant’ta gerçekleşen etkinlikte konuşan Vali Osman Kaymak,  Samsun’da geleli 7 ay olduğunu, yöreyi ve insanları tanımaya çalıştığını, bu gerçekleşmeden çalışmalarda doğru kararı vermenin zor olacağını söyledi.
“Samsun Karadeniz'in amiral gemisidir.” Diyen Kaymak, “Biz burada bölge iliz. Sizlerde bu bölgenin mobilya sektörünün liderleri olacaksınız. Samsun her alanda diğer illere önderlik yapacak konumdadır. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sizler kendinizi bir mala ulaşmada, malı üretmede, yeni eleman çalıştırmada, ürettiği malı pazarlama konusunda diğer illerden daha avantajlı görmelisiniz. Onun için değişik projeler yapmalısınız.” dedi.

BİLEK GÜCÜ

Şuan bizim için Rusya tarafı güzel bir Pazar olduğunu vurgulayan Kaymak, “Sizler Rusya pazarına açılarak bizlerin  de elimizden ne gelirse yapacağımız bir şey olursa Valilik olarak her zaman buna hazırız ve sizin arkanızdayız. Sizlere kapımız her zaman açıktır. Bugün 55.nci kahvaltımızı mobilya sektörü temsilcileri ile gerçekleştiriyoruz. Duyarlı insanlar, çevresini gözlemleyen olaylara gerekirse müdahale eden, fikir belirleyen ve tavır alan durumundadırlar. Samsun potansiyeli olan bir il ama biz bu potansiyeli iyi kullanamıyoruz. Dört ulaşım aksı üzerindeyiz. Bu avantajımızı iyi kullanmamız gerekmektedir. Tekkeköy ilçemizde yeni Lojistik Merkezi yakında hizmete girecek. Bu Lojistik Merkez sizler için de çok avantajlıdır. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Samsun'da herkes işini bir rekabet ortamında içerisinde yapması gerekiyor. Aynı zamanda kanaatkâr olmamız lazım. Bizler ahi evran kültüründen gelen esnaflarız. Birbirimizin işçisini ustasını çalarak, onun yaptığı modeli çalarak yapmak hak değil, bir yerlere gelmek içinde bileğinin gücüyle çalışmamız lazım. O anlamda da o konulara duyarlı olarak işimizi yapalım. Onun için güzel Samsun, kalkınan Samsun demeliyiz. Samsun kalkındıkça ülkemiz kalkınacaktır.” diye konuştu.


 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu