Yaşam ve Adalet Partisi YAP ismi Ahmet Davutoğlu’nun yeni...

Yaşam ve Adalet Partisi YAP ismi Ahmet Davutoğlu'nun yeni kuracağı parti oldu

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun uzun zamandır kuracağı söylenen partinin ismi, logosu ve tüzüğü belli olurken, kurulumu yakın zamanda gerçekleşecek.

10 Aralık 2019 - 21:33 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 23:40
Sponsorlu Bağlantılar---

Yaptığı açıklamalar nedeniyle AK Parti'den ihracı istenen ve sonrasında istifa eden eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin kurulum çalışmalarında son döneme gelindi.
Uzun zamandır kurulum çalışmaları devam eden Ahmet Davutoğlu'nun yeni partisiyle ilgili çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu öne sürüldü. Önümüzdeki günlerde partinin kurulumu açıklayacağı beklenen Davutoğlu'nun partisinin logosu, ismi ve tüzüğü netleşirken, partiye katılacak kurucu isim listesi de oluşmaya başladı.

YAŞAM VE ADALET PARTİSİ (YAP)

AK Parti'den ayrılmasının ardından yeni parti kurmak için yola çıkan Ahmet Davutoğlu'nun, kurduğu partinin ismi Yaşam ve Adalet Partisi, kısaltması YAP olarak.
Partinin kurucuları arasında AK Parti'de İstanbul İl Başkanlığı yapan Selim Temurci, Abdullah Başçı, Ömer Ünal, Musa Arat, Selçuk Özdağ gibi isimler gündeme gelirken, Davutoğlu'nun hangi isimlerle yola çıkacağı kuruluş açıklamasıyla netlik kazanacak.

BAŞARILI OLABİLECEK İM?

Ahmet Davutoğlu'nun yeni partiyle birlikte başarılı olup olamayacağı tartışmaları da sürüyor. AK Parti kanadından ise bu hareket başarı sağlamayacağı güdeme getirilirken, Davutoğlu tarafında ise tam dersi düşünce yüksek oranda dile getiriliyor.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...