• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Yaz okullarına bir buçuk milyon öğrenci 

Yaz okullarına bir buçuk milyon öğrenci 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından ücretsiz Yaz Spor Okullarından bu yıl 1 buçuk milyonun üzerinde öğrencinin yararlanması hedefleniyor.

17 Haziran 2017 - 18:18

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okullarından bu yıl 1 buçuk milyonun üzerinde öğrencinin yararlanması hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin sporla tanışması amacıyla İl Spor Merkezleri’nde Yaz Okulları düzenleniyor. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tüm çocukları 81 ilde 52 spor branşında uygulanacak olan İl Spor Merkezlerine davet etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okullarından bu yıl 1 buçuk milyonun üzerinde öğrencinin yararlanması hedefleniyor. Türkiye’nin 81 ilindeki İl Spor Merkezlerinde 05 – 18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yararlanabileceği eğitimler, 29 Haziran’da başlayacak.  
 
Bu yıl hedef 1 buçuk milyonun üzerinde çocuk ve gencin katılımı

İl Spor Merkezlerine 2014 yılında 1 milyon 211 bin 728, 2015 yılında 1 milyon 271 bin 262 ve 2016 yılında ise 1 milyon 397 bin 976 çocuk ve gencin katılımı sağlandı. Bu yıl 81 ilde yaklaşık 52 spor branşında gerçekleştirilecek faaliyetlere ise bir buçuk milyonun üzerinde çocuk ve gencin katılımı hedefleniyor.

SAĞLIKLI BİREY SPORDAN GEÇER

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tüm çocukları 81 ilde 52 spor branşında uygulanacak olan İl Spor Merkezlerine davet etti.

Bakan Çağatay Kılıç, spor yapmanın önemine değinerek, ''Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz kış spora vakit ayırmalarını, spor yapmalarını istiyoruz, tüm projelerimizi bu yönde hayata geçiriyoruz. Sağlıklı birey olmanın yolu spor yapmaktan geçer. Her gencimizin en az bir branşta uzmanlaşmasını ve düzenli olarak spor yapmasını istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

SPORA İLGİSİ VE YETENEĞİ OLANLAR TESPİT EDİLECEK 

Spor yapan bir nesil yetiştirmek için İl Spor Merkezleri Yaz Okulları'nın önemli bir başlangıç olacağının altını çizen Bakan Çağatay Kılıç; Türkiye’yi gelecek dönemde temsil edecek sporcuların yetişebilmesi için yaz spor okullarının önemli bir yer tutuyor. Spor Okullarımız vasıtasıyla spora ilgisi ve yeteneği olan sporcular tespit edilecek belki de ilerleyen dönemlerde onların büyük başarılara imza atması sağlanacak. Gençlerimiz uzman antrenörler eşliğinde spor yapacak. Gençler hem fiziken hem de psikolojik olarak olumlu kazanımlar elde edecek” diye konuştu.
 
Bakan Çağatay Kılıç, Yaz spor okullarına 05-18 yaşları arasındaki her çocuk ve gencin katılabileceğini belirterek, “İl Spor Merkezleri Yaz Okulları, 81 ilimizde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerimiz il müdürlükleri tarafından yürütülüyor. 2016 yılında İl Spor Merkezlerine toplam 1 milyon 397 bin 976 çocuk ve genç kardeşimiz katıldı. İl Spor Merkezleri projesi her geçen gün daha geniş kitlelere hitap ederek devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

2017 yılı için daha yoğun bir katılım beklediklerini anlatan Bakan Çağatay Kılıç, ''2017 yılında kamu ve özel kurumlar ile spor kulüplerinin sporcu alt yapısını oluşturmak amacıyla İl Spor Merkezleri Yaz Okulları'ndan yararlanacak gençlerimizin sayısını 1 buçuk milyonun üzerine çıkarılmayı hedefliyoruz'' şeklinde konuştu.

ENGELLİLERDE YAZ OKULLARINA KATILABİLECEK

Bakan Çağatay Kılıç, engelli öğrencilerin, engellerini aşmaları doğrultusunda her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade ederek, “Yaz spor okullarından engelli çocuk ve gençlerimizi de yararlanıyor. Geçen yıl 6 bin 183 engelli kardeşimiz merkezlerimizde eğitim almıştı. Nisan 2017 – Mayıs 2018 döneminde tüm branşları ücretsiz olan Engelliler İl Spor Merkezlerinden yararlanacak vatandaşımızın sayısının 7 bin olmasını hedefliyoruz. Evlatlarımız bu yıl da yaz döneminde evlerine kapanmadan hem çok güzel vakit geçirecek hem de spor yapma imkanı bulacak. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra spor yaparak engellilerimiz, sosyal hayatla bağlarını daha da güçlendirecekler'' dedi. 
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Katil zanlısı figüran çıktı
Katil zanlısı figüran çıktı
Tacizci adam kocayı öldürdü
Tacizci adam kocayı öldürdü