Yeni Azra’lar ölmesin

Yeni Azra’lar ölmesin

Samsun'da kızını trafik kazasında yitiren anne başka çocuklarında aynı yerde hayatını yitirmemesi için yetkililere çağrıda bulundu.

02 Haziran 2018 - 18:31

Samsun’un İlkadım ilçesi İstasyon Mahallesi'ndeki Kılıçdede Tramvay İstasyonu'ndan yoldan karşıya geçmeye çalışan Azra Baştaş (10), bir aracın çarpması sonucu yaşamanı yitirdi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda 3 gün yaşam mücadelesini veren Azra Baştaş, dün toprağa verildi.

Acılı anne Lale Yüksel Baştaş, kızının yoldan karşıya geçtiği yaya geçidinde basın açıklama yaparak, başka insanların ölmemesi için ışıklandırma ve sistemi yapılmasını istedi.

Polis ise daha önceden izin alınması gerektiğini belirterek acılı anne ve yanındakilere izin vermek istemedi. Polis eylem yapılması halinde işlem yapılacağını söylemesi üzerine, gruptakiler acının daha büyük olduğunu belirterek, yasal işlemi kabul edip anneye destek oldu.

Basın açıklamasını okuyan anne Lale Baştaş, yetkililerden yaya geçidine trafik lambası takılmasını istedi. Eylemin içinde birkaç kişi ise elinde pankartla yolu kapatmak istemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser