Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı 69 oyla Zihni Şahin oldu

Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı 69 oyla Zihni Şahin oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde mecliste kullanılan 77 oyun 69’unu alan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yeni Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı oldu

03 Mayıs 2018 - 14:58

24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için 19 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa eden Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yerine yapılan seçimle Zihni Şahin seçildi.

Geçtiğimiz hafta Yusuf Ziya Yılmaz, Genel Merkezin teklifiyle AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı olmak için istifa etmişti. Bugün olağanüstü toplanan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni başkanı belirledi.

Gizli oy yöntemi ile yapılan seçimlere AK Parti’nin adayı olarak Zihni Şahin, CHP’nin adayı olarak ise Mustafa Tüfek gösterildi. MHP Grubu AK Parti’nin adayını destekleme kararı aldı, İYİ Parti grubu ise aday göstermedi.

Yapılan oylamaya 77 meclis üyesi katıldı. Zihni Şahin 69 oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanı olurken, Mustafa Tüfek 7 oy aldı, 1 oy ise boş atıldı.

VERİLEN GÖREVE LAYIK OLACAĞIM

Seçim sonrasında açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Bende Samsun sevdalısı bir insanım. Yusuf Bey, milletvekili aday adayı olduktan sonra boşalan yere partimiz beni aday gösterdi. Bize verilen bu göreve layık olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Samsun benim her şeyim. Bugüne kadar Bafra’ya hizmet ettim. Yeni görevimde de Samsun bazında Yusuf Bey’in bırakmış olduğu yerden hizmetlere devam edeceğiz.” dedi.

ÖMRÜMÜN SONUNA KADAR SAMSUN’A HİZMET EDECEĞİM

“Ömrümün sonuna kadar Samsun’a hizmet  etmeye devam edeceğim” diyen Eski Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bundan sonraki süreçte ne olursa olsun Samsun’un bir neferiyim, askeriyim, hizmetkarıyım. Ölünceye kadar Samsun’un hizmetkarı olacağım. Bana hakkınızı helal edin. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Sevinç ve üzüntüleri paylaştık. Ben hakkımı sizi helal ediyorum. Güzel bir hizmet sürecini birlikte yaşadık. İnşallah bundan sonra başka kulvarlarda Samsun’a hizmet etmek için milletin hizmetindeyim” diye konuştu.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı