Yetim çocuklar ağırlandı

Yetim çocuklar ağırlandı

İHH Samsun Şubesi tarafından Dünya Yetimler Günü nedeniyle iftar düzenlendi. İftara katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in eşi Şükriye Şahin, çocuklarla sohbet etti ve pamuklu şeker ikram ederek gönüllerini aldı.

31 Mayıs 2018 - 12:34

İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) teklifiyle her yıl Ramazan ayının 15’inde İslam dünyasında düzenlenecek Dünya Yetimler Günü’nün ilk iftarı yapıldı. Yetim çocuklar yararına tertiplenen organizasyon, Samsun’da da gerçekleşti. İHH Samsun Şubesi, yetim çocuklar ile hayırsever aileleri, Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’ndaki iftar programında buluşturdu.
Dünya Yetimler Günü iftarına AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’i temsilen eşi Şükriye Şahin ve çok sayıda davetli katıldı. İftar öncesi Yetim çocuklara sahip çıkan ailelerin yanlarına giderek tek tek tebrik eden Şükriye Şahin, çocukları sevip sohbet etti. Şahin daha sonra da hayırsever annelerle birlikte çocuklara pamuk şeker dağıttı.

Kuran-ı Kerim okunup duaların edildiği gecede konuşma yapan İHH Samsun Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Mutlu, 15 Ramazan’ın 4 yıl önce Dünya Yetim Günü olarak ilan edildiğini söyledi. Samsunlu hayırseverlerin katkılarıyla Suriye’de Rahmet ve Şam yetimhanelerinde iftar programları düzenlendiğini belirtti.
Müslümanların yaşadığı her ülkede yetim çocuklara ulaşmaya ve bir araya gelmeye çalıştıklarını ifade eden Mutlu, “4 yıldır değişik etkinliklerle ve en sonunda bu iftarlarla Dünya Yetim Günü’nü idrak ediyoruz. Biz bugüne kadar maalesef Müslümanlar olarak, yetim çocuklarımıza layıkıyla sahip çıkamadık. Dünya’da 400 milyon yetim çocuk var. Samsun’da ise bin 400 tane yetim evladımıza kol kanat geriyoruz. Bunlarda 318’i ise memleketimizin çocuklarıdır. Çocuklar ve yetimler gülerse Dünya güler. Hepimizin gelece olan o çocuklarımızdan gülücükler inşallah eksik olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'