Yılmaz, hanımlarımızın her projesine desteğe hazırız

Yılmaz, hanımlarımızın her projesine desteğe hazırız

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz,  Alaçam ilçesinde gerçekleşen Yöresel Ot Yemekleri Festivali’ne katıldı.

10 Mayıs 2018 - 16:12

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, 4. Yöresel Ot Yemekleri Festivali’ne katılarak bayanların yemek kültürünü yaşatmak için gerçekleştirdikleri etkinlikte yalnız bırakmadı.
Alaçam ilçesinde Gökçeboğaz Mahallesi’nde metruk tarihi binanın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın girişimleri sonucu Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın talimatıyla, ilçe belediyesinin işbirliğiyle restore edilmesinin ardından bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmaya başladı.
Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Samsun Turizmciler Derneği’nin birlikte düzenlediği Yöresel Ot Yemekleri Festivali, bu yıl restore edilen tarihi binada ve bahçesinde geniş katılımla gerçekleştirildi.
Festivale eşlik eden Eski Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, hanımların her zaman yanında olduklarını ve her projelerine desteğe hazır olduklarını söyledi.

TÜRK MUTFAK KÜLTÜRÜ YAŞAYACAK

Festival kapsamında bayanların araziye çıkarak ot toplayıp yöresel yemekler yapacağını anımsatan Yılmaz, “Kültürümüzün, yöresel yemeklerimizin gelecek nesillere taşınması için bu tür etkinlikler büyük önem taşıyor. Mutfak kültürümüzün en güzel örnekleri burada ortaya konulacak. Bayanlarımızı bu anlamlı etkinlikten dolayı kutluyorum.” dedi.

TARİHİ BİNA BÜYÜK KAZANIM

Festivalin gerçekleştirildiği tarihi bina ve arazisi hakkında bilgi veren Yılmaz, “Gökçeboğaz Mahallesi’ndeki bu tarihi bina eskiden harabe bir haldeydi. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan bu işin elinden tuttu ve onun düşüncesi, fikriyle harekete geçildi. Sayın Karaaslan’ın bu projede çok emeği var. Büyükşehir Belediyesi olarak hemen restore çalışmalarına başladık, Alaçam Belediyesi’de katkı verdi. Şuan pırıl pırıl bir hale kavuştu.  Sivil toplum kuruluşlarımızın, kırsal kesim faaliyetlerinin hizmetine sunuldu. Burası hanımlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği mekan haline kavuştu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yerin devri Alaçam Belediyesi’ne yapılacak ve bundan sonraki hizmetleri onlar yürütecekler. Önemli bir kazanım oldu.” diye konuştu.
Daha sonra Yılmaz, açılış ile birlikte yöresel yemek yapan bayanları ziyaret ederken, kadınlar araziye çıkarak yöresel yemek yapmak için ot topladı.


 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ depremi 30 atom bombasına eş değer
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var
Elazığ'da büyük deprem, 4 ölü ve yaralılar var