Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili adayı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi’nin isteği üzerine 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Başkan Yılmaz’ın yerine ise gelecek isim belli olmadı.

26 Nisan 2018 - 16:24

19 yıldır görevini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ederek başvurusunu yaptı.
Genel Merkezin talebi üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısıyla istifasını duyurup, milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ile birlikte kararı duyuran Başkan Yılmaz’a açıklaması sırasında ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve çok sayıda partili destek verdi.
Samsun’da 19 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptığını anınsatan Yusuf Ziya Yılmaz, süreç hakkında bilgi verdi.

HALKIMIZ HAKKINI HELAL ETSİN

“Dün akşam ve ondan önceki günlerde genel merkezimizin,  parti yöneticilerimizin bendenizi arayarak 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmam yönündeki tekliflerine sahip olduğum terbiye, siyasi ahlakla birlikte parti disiplinine layık olmak asıl olandır.” diyen Yılmaz, “Arandığımda nerede görev verilirse orada görev alacağımı hepsinin bilmesini isterim diye cevap verdim. Son gün de ‘aday adaylığı başvurunuzu yapın’ talimatını aldım. Bu doğrultuda aday adaylığı sürecinin son gününde buraya geldim. Aday adaylığı başvurusu için de 19 yıldır devam ettirdiğim Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı gibi hayatımın en önemli hizmet sürecini, her hizmetimden gurur duyduğum hizmeti de bu akşam sonlandırmak durumundayım. Bu akşam itibaren büyükşehir başkanlık görevinden de ayrılıyorum. Şehrimin her köşesinde yaşayan halkımdan haklarını bana helal etmesinin diliyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ OLARAK HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Bundan sonraki süreci milletvekili olarak hizmet ederek geçirmek istediğini ifade eden Yılmaz, “Bir şekilde yine partime hizmet edeceğim. Partimin bana vereceği görev doğrultusunda inşallah 24 Haziran seçimlerinin ardından bu defa yasama organında parlamentoda şehrime hizmet etmek için yeni bir süreç olacak inşallah. Şu anda aday adayıyım. Adaylık konusundaki süreç, bundan sonra genel merkezin vereceği kararlar doğrultusunda belli olacaktır. YSK seçimlerle ilgili takvimleri açıkladıkça bundan sonraki adımlarımızı da ona göre atacağız. AK Parti 16 yıllık süreçte 3 bin dolar civarındaki kişi başı geliri, 12-13 bin dolar seviyesine getirmiştir. 16 yıldır ülkemizin refahına katkı yapmış parti büyüklerimizin tamamından Allah razı olsun. Bu büyük siyasi hareketin belediye başkanı olarak hep gurur duymuştum. İnşallah bundan sonra da milletvekili olarak he gurur duyacağız hem de bu harekete kısacık ömrü içerisinde katkı vermiş olan bir fani olmak gibi bir şey de bana nasip olacak diye düşünüyorum. Allah hepimizi muvaffak etsin. İnsanız, insan beşerdir, şaşar. Yanlışlarımız da olmuştur. Hiçbir insan yanlış yapmak için yola çıkmaz. Ben de hep iyi şeyler yapmaya çalıştım. İnsanımızın refah içerisinde yaşaması ve rahat etmesi için çırpındım. Bundan sonra da ömrüm olduğu sürece yasama organında sahip olduğum bilgilerle ve birikimlerle ülkeme hizmet etmeye çalışacağım diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
Başkan Yılmaz, aday adaylık başvurusunu imzaladıktan sonra tebrikleri kabul etti. 

 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı