30 metrelik obruğa düşen tilki kurtarıldı

30 metrelik obruğa düşen tilki kurtarıldı

Konya'nın Karapınar ilçesinde mısır tarlasında yer altı sularının çekilmesiyle oluşan 20 metre çapında, 30 metre derinliğindeki obruğa düşen tilki 51 saat sonra kurtarıldı.

09 Ekim 2018 - 14:45
Sponsorlu Bağlantılar---

Konya'nın Karapınar ilçesinde mısır tarlasında oluşan 20 metre çapında, 30 metre derinliğindeki obruğa düşen tilkiyi AFAD ekipleri 51 saat sonra kurtardı.

Karapınar ilçesinde yer altı sularının çekilip, toprağın göçmesiyle oluşan yaklaşık 320 civarındajs  çok sayıda obruktan biri olan Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde mısır tarlasındaki 20 metre çapında, 30 metre derinliğindeki obruğu tilki düştü. Geçtiğimiz hafta Pazar günü  obruğu görmek için giden vatandaşlar, çukurun içinde bir tilki olduğunu gördü. 

Belediye ve AFAD ekiplerinden yardım istenmesinin ardından çalışma başlatıldı. Bölgeye gelen belediye ve AFAD ekipleri, ekipman yetersizliğinden dolayı obruğun içindeki tilkiyi kurtaramadı. Bunun üzerine, tilkinin içine girip yukarı çekilmesi amacıyla belediye ekipleri obruğa yiyecek dolu kapan attı.

HAZIRLIK YAPILDI KURTARILDI

Tilkiyi kurtarmak için sabah saatlerinde, Konya İl AFAD Müdürlüğü'nden yeniden ekip geldi. Ekip, vinç yardımıyla obruğa bot indirdi. Ardından, saat 12.00 sıralarında Doğa ve Milli Parkları Koruma Bölge Müdürlüğü'nden 1, AFAD'dan da 2 olmak üzere 3 kişi obruğa indi. Gürültüden ürken tilki kaçıp obruğun kenarlarına tırmanmaya başladı. Ekipler, tüfekle uyuşturucu iğne atarak tilkiyi bayılttı. Boynuna halka geçirilen tilki, özel torbaya konulup obruktan çıkarıldı.Sağlık kontrolünden geçirilen tilki, uyuşturucu iğnenin etkisi geçtikten sonra doğaya bırakıldı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...