ABD yaptırım kararı kınandı kararı

ABD yaptırım kararı kınandı kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu ABD'nin Türkiye'nin S-400 teminine yönelik tek taraflı yaptırım kararı kınandı.

16 Aralık 2020 - 00:26
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı tamamlandı.

Toplantıya Kurul üyeleri İsmail Kahraman, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan katıldı. 

Altun, toplantı sonrasında bilgi verdi. Toplantıda kurul üyelerinin "eğitim-öğretim" ve "aile kurumu" başlıkları altında istişarelerde bulunduğunu, ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararı ele alındı.

Toplantıda, "ABD'nin bir NATO müttefiki olan Türkiye'nin S-400 tedariki dolayısıyla aldığı tek taraflı yaptırım kararı kınanmış, Türkiye'nin milli güvenlik ve egemenlik haklarıyla ilgili bir konu üzerine alınan bu yanlış karara karşı atılabilecek adımlar değerlendirilmiştir." bilgisi verildi.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...