AK Parti İl başkanı Hakan Karaduman görevden alındı

AK Parti İl başkanı Hakan Karaduman görevden alındı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın görevden alındığını açıkladı. İlk açıklama Karaduman'dan geldi, "Bizim için önemli olan şahsi ikbalimiz değil davamızın istikbalidir." dedi.

02 Ocak 2019 - 17:25
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun'da MHP ve AK Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinde yaşanan polimik ve açıklamalar sonrasında MHP Genel Merkezi'nden İl Başkanı Taner Tekin'i görevden almasının ardından AK Parti'de görevden alma ile süreci sürdürdü.

İlk açıklama MHP'den 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı sürecine zarar verecek hamlelere dikkat çekti.
Yalçın,  "Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da Merkez Disiplin Kurulu'na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır." dedi.

İkinci açıklama AK Parti'den 

MHP'nin bu kararının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından, "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı’nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine il başkanımız istifasını Genel Merkez’e sunmuştur. Boşalan Samsun il başkanlığı için Ersan Aksu  görevlendirilmiştir." açıklaması geldi.

"Partimizin hizmetindeyim"

Yaşanan bu gelişmelerin adından AK Parti Samsun Eski İl Başkanı Hakan Karaduman, "AK Parti Genel Merkezimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın hakkımdaki tasarrufunu saygıyla karşılıyorum. Bugün için Cumhur İttifakı’nın sıhhat ve selameti her türlü kişisel duruşun üstündedir. Bir tv programındaki sözlerimin amacı dışına taşması bu gerçeği değiştirmez. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhur İttifakı’na olan inancımı koruyacağım. Bugüne kadar AK Parti İl Başkanı olarak sürdürdüğüm çalışmalara bugünden sonra Avukat Hakan Karaduman olarak elimden gelen katkıyı sağlayacağım. Bizim için önemli olan şahsi ikbalimiz değil davamızın istikbalidir." süreci özetledi.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...