Anadolu Pirinç’te maske ve eldivensiz çalışmak yasak

Anadolu Pirinç'te maske ve eldivensiz çalışmak yasak

Anadolu Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Göksel, işçilerinin sağlığına çok önem verdiklerini belirterek, işçilerin bone, maske ve eldivensiz çalışmalarına izin vermediklerini söyledi

25 Mart 2020 - 17:40
Sponsorlu Bağlantılar---

Anadolu Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Göksel,  Korona virüs salgınından sonra daha dikkatli davrandıklarını belirterek, "Devletimiz bizim sağlığımız için gereken önlemleri alıyor. Biz de çalışanlara bu işin önemini, hassasiyetini anlattık" dedi.


DEVLETİMİZ SAĞLIĞIMIZ İÇİN ÖNLEMLERİ ALIYOR

Özellikle hijyen konusunda hassas davrandıklarını belirten Göksel, "Devletimiz bizim sağlığımız için gereken önlemleri alıyor. Çalışanlara bu işin önemini, hassasiyetini anlattık. Öncelikle maske, bone,eldiven ve galoş gibi tüm hijyenik önlemlerimizi aldık. Ayrıca her gün pirinçlere değmeden solüsyon ile temizlik yapılıyor. Bu hastalığı sevdiğine bulaştırmak istemiyorsanız, çalıştığınız ortamda hijyen kurallarınıza uymanız gerekmektedir. Sonuç itibariyle biz gıda üretiyoruz. Vatandaşa bu virüsü bulaştırmayalım diye gereken önlemleri fazlasıyla almaya çalışıyoruz. Biz kurum olarak bu konuya gereken hassasiyet ile davranıyoruz" diye konuştu.


TEDBİRLERİMİZİ ALMALIYIZ

Her şeyi devletten beklememek gerektiğini sözlerine ekleyen Göksel, "Her şeyi devletten beklemek doğru değil. Zaten Sağlık Bakanımız, Cumhurbaşkanımız  gerekli uyarıları yapıyor. Bizlerin de  virüsün yayılmasını engellemek için tedbirlerimizi almamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

EVDE KALIN ÇAĞRISI

Vatandaşlardan Evde Kal çağrısına kulak verilmesini isteyen Göksel açıklamarını şöyle sürdürdü: "Sadece yaşlılar değil, herkesin mümkün olduğunca evde kalması lazım. Dışarı çıkma mecburiyeti olanlar var ise hijyen kurallarına uyması gerekir. Çok aciliyeti olmadığı takdirde vatandaşlarımız evde kalsınlar. Evde Kal, Sağlıklı Kal, Mutlu Kal."

Kaynak: Bafra55.net


Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm