Başkan Taşçı, halkı ve eski Meclis başkanını yanılttı mı?

Başkan Taşçı, halkı ve eski Meclis başkanını yanılttı mı?

CHP Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tüfek, 20 Temmuz’da TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımıyla gerçekleşen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 75 milyonluk “8 Dev Proje” açılışının gerçeği yansıtmadığını iddia etti. Başkan Taşçı, iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, “Yalan beyanda bulunanlarla işim olmaz.” dedi.

25 Temmuz 2018 - 16:40

CHP Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tüfek, Atakum Belediyesi’nin 75 milyonluk 8 dev proje açılışında kamuoyunun ve törene katılanların yanıltıldığını öne sürdü.

20 Temmuz’da TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımıyla gerçekleşen toplu açılışla ilgili meclis üyesinden ciddi iddialar ortaya atıldı. Şişirme ve yanlış bilgilerin paylaşıldığını kamuoyunun, açılışa katılanların yanıltıldığını 8 projenin açıklamasını yaparak anlattı.

İDDİALAR YALAN

Konuyla ilgili açıklama yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, projelerin anlatıldığı gibi olduğunu belirterek, “Yalan beyanda bulunanlarla işim olmaz. Olay gerçek olmadığı için açıklama yapmaya dahi gerek yok.” dedi.

MUSTAFA TÜFEK’İN 8 PROJEYLE İLGİ İDİDASI ŞÖYLE

Proje 1 – Atakum Hastanesi: Hastane diye millete yutturulan ve sonradan 4 katlı polikliniği olarak hizmet veren 11 katlı eski yönetimin yaptığı binadır. Yeni yönetim bu binaya 1 kuruş harcamamıştır. Dönüşüm için sağlık bakanlığı 7 milyon TL harcamış ve Cumartesi ve Pazar günleri kapalı sabah 8 akşam 5 arası çalışan  polikliniği haline getirilmiştir.

Proje 2 – Atakum Hamamı: OKA’nın hibe kredisi ile yapılmıştır.

Proje 3 – Seyir Terası: İmara uygun olmayan alana yapılmış kayma nedeniyle iki kez kazık önlemi alınmış 850 bin TL’ye ihale edilmiş ve bizzat başkanın beyanı 2 milyon TL’yi bulmuştur. Tekrar kayma riski vardır.

Proje 4 – Ömer Halis Demir Parkı: Adem Bektaş döneminde Orkide Park olarak hizmete açılmış, Metin Burma zamanında eklemeler yapılmıştır. İshak Taşçı’nın başındaki belediye parka 3-4 kamelya eklemiş ve vatandaşa büyük proje olarak yutturmaya çalışmaktadır.

Proje 5 – Taflan Düğün Salonu: Temeli betonarmesi eski yönetimce yapılan, yeni yönetimce ikmal edilen sosyal projedir.

Proje 6 –  Öğrenci Etüt Merkezi: Hastane olarak adlandırılan polikliniğin yanında bin 63 metrekare spor alanı ticarete açılmış eczane yapılarak satılmış ve bir bölümü ise Öğrenci Etüt Merkezi olarak ayrılmıştır.

Proje 7 – Yol Yapımı: Yol yapımı proje değil belediyenin asli görevidir. Allah’tan çöp toplamayı da proje olarak sunmadı. Belediyenin yapması gereken hizmetleri proje diye sunmak komiklikten başka birşey değildir.

Proje 8 – E Belediye Hizmeti: Belediyenin görevi ve hizmetidir.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser