• Reklam
  • Reklam
Başkan Yılmaz, kahraman komutanla konuştu

Başkan Yılmaz, kahraman komutanla konuştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında destan yazan, Burseya Dağını ele geçiren timin başındaki Samsunlu komutan ile telefonda görüştü.

10 Mart 2018 - 10:15

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında timiyle destay yazan, Burseya Dağını ele geçiren askerlerin başında olan Samsunlu komutan ile telefonda görüştü.

TSK ve ÖSO'nun Afrin'ndeki Zeytin Dalı Harekatı 51. gününe girerken tüm Türkiye harekatta görev alan Mehmetçiğe dualarıyla destek veriyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Afrin'de destanlar yazan Mehmetçiliğin arasında olan ve Burseya Dağı'nı ele geçirerek Türk Bayrağı diken timin komutanı Samsunlu Sercan Büyükkal ile telefonla görüşerek tüm askerlere sevgilerini ve dualarını iletti. Görüşmede Mehmetçiklere desteğini ileten ve selamını gönderen Yılmaz, "Biz size oturup kalkıp dua ediyoruz. Allah'ım sizi muvaffak etsin. Sizin muvaffakiyetiniz ülkemizin muvaffakiyeti. Gördüğüm kadarıyla Afrin'e 5-6 km kalmış. Allah'ım sizleri korusun. Geceleri yatağımda yatarken siz aklıma geliyorsunuz. Diyorum ki bizim evlatlarımız şimdi kim bilir nasıl bir yerdeler diye. Gözlerinizden öpüyorum. Rabbim sizi hainlerin her türlü alçaklığından, belasından korusun. Allah'ım sizi adeta dua ile kuşatsın. Sizin için yapacağımız ne olursa bize haber verin" dedi.

Başkan Yılmaz, telefon görüşmesi sırasında Samsunlu komutana ailesini  ziyaret edeceğini de söyledi. Büyük mutluluk yaşayan Samsunlu komutan Sercan Büyükkal ise, "Çok teşekkür ederim başkanım. Vatanımız için canla başla burada mücadele ediyoruz. Asla hainlere geçit vermeyeceğiz. Aileme benim de selamlarımı iletin. Beni merak etmesinler. Biz burada olduğumuz müddetçe Vatanımıza göz diken hainlere göz açtırmayız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser