Beyaz diş hayali kabusa döndü

Beyaz diş hayali kabusa döndü

Antalya'da beyaz diş hayaliyle dişlerine 10 bin TL kredi çekip dişlerine kaplatma yaptıran kadın, ağrıları başlayınca 32 dişini çektirmek zorunda kaldı. Aylardır tüm tedavilere rağmen ağrıları dinmeyen kadın, dayanamaması nedeniyle yurt dışında ötanazi arayışına girdi.

26 Haziran 2018 - 12:26

Antalya'da, beyaz diş talebiyle bir dizi operasyonlar geçiren kadın 32 dişini kaybetti, ardından çekilmez ağrılarla başbaşa kaldı.

Alanya ilçesinde yaşayan ve turizm sektöründe çalışan 2 çocuk annesi Sunay Öztürk, 25 Ocak'ta dişlerini beyazlatmak amacıyla zirkonyum kaplama yaptırmaya karar verdi.  Almanya'da doğan ve Türkçenin yanı sıra Almanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve İtalyanca konuşabilen Öztürk, bankadan 10 bin TL kredi çekip, özel bir diş polikliniğine gitti. Öztürk'ün üstten ve alttan 10'ar olmak üzere 20 dişi kaplama için kesildi. İstediği beyaz dişlere kavuşmak için gün sayan Öztürk, bir süre sonra yine aynı polikliniğe geldi. Azı dişinde ağrı olduğunu söylemesine rağmen iddiasına göre Öztürk'e kaplama işlemi yapıldı. Birkaç gün sonrası azı dişindeki ağrının diğer dişlere vurması üzerine antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verildi. İlaçları kullanmasına rağmen ağrıları dinmeyen kadın, azı dişi ile ağrı hissettiği diğer 3 dişinin çekilmesini istedi. İmza karşılığında dişleri çekilen Öztürk'ün ağrıları yine devam etti.

Yaklaşık 2 ayda 32 dişini kaybeden Öztürk, ağrı kesiciler fayda etmediği için uyuşturucu ilaçlarla ağrılarından kurtulmaya çalıştı. Öztürk, beyin ve sinir cerrahına giderek durumunu anlattı. Burada Öztürk'e 'trigeminal nevralji' teşhisi koyuldu. Son çare olarak beyin ameliyatına giren Öztürk'ün ağrısı yine geçmedi. Sitres yüzünden kalbi ve tansiyonu da etkilendi.

ÇENE SİNİRİ KESİLDİ

Öztürk, ağrılarında kurtulmak için bu sefer Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne başvurdu. Yapılan operasyonla çeneye giden sinirleri kesildi. Çene cerrahisi işleminden sonra da ağrılarından kurtulamayan Sunay Öztürk, acılara dayanamadığını ifade edip ötanazi olmak için araştırmaya giriştiğini söyledi. Öztürk, "Ağrım geçmezse ötanazi istiyorum. Konuyla ilgili araştırma da yaptım. Hollanda, Belçika'da ötanazi var." diyerek acılarını tarif etmeye çalıştı.

Halen doktorların verdiği 10 farklı ilacı denediğini ifade eden Öztürk, artık bir netice almak istediğini, hayatının mahvolduğunu vurguladı.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Sibel Çakır, ağrı bozukluğunun sıklıkla depresyona neden olabileceğine dikkat çekti.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acun Ilıcalı'dan dünya rekoru
Acun Ilıcalı'dan dünya rekoru
MİLLETVEKİLİ YILMAZ: GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
MİLLETVEKİLİ YILMAZ: GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR