Canan Karatay’ın tavuk döner zararlı yönünde açıklaması...

Canan Karatay'ın tavuk döner zararlı yönünde açıklaması sektörü kızdırdı 

Prof. Dr. Canan Karatay'a piyasada satılan ucuz tavuk dönerlerin sağlıksız olduğu yönündeki tespitleriyle ilgili sektörden tepki geldi suç duyurusunda bulunuldu.

13 Aralık 2019 - 22:38
Sponsorlu Bağlantılar---

Tavuk dönerin içinde ne var, nasıl yapılır, zararlı mı soruları tüketiciler tarafından sorulmaya başlandı.

İç hastalıkları uzmanı ve yaptığı açıklamalarda dikkatleri çeken Prof. Dr. Canan Karatay'ın tavuk dönerle ilgili sert açıklamaları yargıya taşındı.
"Anadolu’da bir laf vardır, ucuz etin yahnisi olmaz. Onun için eğer bir şey ucuzsa mutlaka içerisinde katkı maddesi vardır. Başından beri tavuk dönere karşıyım. Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulanıyor. Tavuk, zaten tavuk değil.  Bildiğiniz bir yerden pahalı da olsa istediğiniz kadar döner yiyebilirsiniz." Karatay'ın açıklamaları iddiaya göre sektörde yüzde 30 daralmaya neden oldu.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES), sektör adına Prof. Dr. Canan Karatay hakkında suç duyurusunda bulundu. Canan Karatay'ı genelleme yapmakla eleştiren TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl,ürünlerde zararlı bir madde varsa bakanlıklar, devlet kurumlarının olduğunu hatırlattı.
"O zaman bunları kapatalım. Sadece Canan Karatay hanımefendi ve onun gibileri dinleyelim. Ekonomiye verdiği zarar inanılmaz boyutta" eleştirisine getiren dernek başkanı, Canan Karatay hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle TCK 237. Maddesi uyarınca 'Fiyatları etkileme' suçundan suç duyurusunda bulundu. 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...