Canik’te ders zili

Canik'te ders zili

Canik'te öğrenci ve eğitimciler yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

18 Eylül 2018 - 10:45
Sponsorlu Bağlantılar---

Canik'te öğrenci ve eğitimciler yeni eğitim - öğretim yılına coşkuyla başlarken, Başkan Osman Genç, ilk ders zilini çalarak öğrenci ve öğretmenlerin heyecanına ortak oldu. 

Uzun bir yaz tatilinin ardından yeni eğitim ve öğretim yılına merhaba diyen öğrenciler, ilk ders zilinin çalması ile birlikte ders başı yaptı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk günündeHasköy Cumhuriyet İlkokulu’nda ilk ders zilini çalarak öğrencilerin ve eğitimcilerin heyecanına ortak oldu. İlköğretim Haftası nedeniyle okul bahçesinde düzenlenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar’ın da katıldığı törende öğrencileri yalnız bırakmayan Başkan Genç, öğretmen ve öğrencilere başarı diledi. 

EĞİTİME 200 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Öğrencilerin İlköğretim Haftası ile ilgili okudukları şiirler ve halk oyunları gösterisi ise renklenen törende konuşan Başkan Genç, "Gerek fiziki şartlarla gerekse donanımıyla dünyayla yarışabilen ve hatta dünyanın daha ilerisinde olan bir eğitim hedefliyoruz. 3. bin yılda artık rekabetçi bir dünyada yaşıyoruz. Teknoloji ve bilgi çağında söz sahibi ve güçlü bir ülke olmak için her alanda olduğu gibi eğitimde de en önde olmalıyız. İşte bu nedenle Canik Belediyesi olarak eğitime en fazla yatırım yapan belediye olduk. Eğitime fiziki, teknolojik ve arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon lira yatırım yaptık. Hepsi geleceğimiz olan yavrularımız için” dedi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi