Canilerin ayaklarını kestiği yavru köpek kurtarılamadı

Canilerin ayaklarını kestiği yavru köpek kurtarılamadı

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde canilerin ormanlık alanda bacaklarını kesip bıraktığı, duyarlı vatandaşların sahiplendiği yavru köpek kurtarılamadı.

16 Haziran 2018 - 01:38

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde canilerin ormanlık alanda bacaklarını kesip bıraktığı, duyarlı vatandaşların sahiplendiği İstanbul'a getirilerek tedavi altına alınan yavru köpek kurtarılamadı.

Ataşehir'de bulunan havyan hastanesine getiren yavru köpek, hemen ameliyata alınmış, tedavisi için büyük mücadele verilmişti. Hastane yetkilileri sosyal medyada yaptıkları paylaşımda, " Gerçekten çok üzgünüz. Elimizden gelen herşeyi yaptığımız beirtmek isteriz.  Maalesef talihsiz yavrumuzun o minik vücudu operasyonu kaldıramadı.  Kendisini kaybettik" dedi.

Veteriner doktor Berktuğ Çiftçi, ameliyat öncesinde şunları söylemişti:

"Hayvanın muayenelerini yaptıktan sonra ayaklarının bandajları alındı ve ağrı kesici antibiyotiklerle, serumlarla desteklendi. Daha sonra hayvan yemek yemeye başladı. Bu iyi bir gelişmedir hayvan için. Bugün için de açıkta kalan yaraların tekrar revize edilerek ameliyata alarak onu ilerde rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız. 15 günlük kritik bir sürecimiz var. Hayvanın durumu şu an kritik. İlk önce bizim için önemli olan hayvanın hayatta kalabilmesi. Daha sonra uzuvlarıyla alakalı  düşüncelerimizi hayvana uygulayacağız daha rahat bir hayat yaşayabilmesi için çabalayacağız.  Hastanemize her gün insanlar tarafından darba uğrayan travmaya uğrayan hayvanlar gelmekte. Rutinde yaşadığımız bir olay maalesef ülkemizde şiddet hat safhada. Ama bu gördüklerimiz arasında en kötüsüydü. Biz de şok olduk ilk anda ama daha sonra elimizden geleni yaptık .Ameliyat için hayvanın röntgenleri çekildi. Hayvanın tam olarak probleminin ne olduğu tespit edildi. Nerelerde nasıl kesiklerin oluştuğu, kemiklerin ne kadar zarar gördüğü tespit edildi. Bizim yapacağımız ameliyat hayvanın ileride protez olabilecek şekilde uzuvlarını koruyacak şekilde bir operasyon gerçekleştirmek amacımız."

Köpeğin cani ruhla ayaklarını kesinlerin bulunması için çalışmalar ise sürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki belediye başkanı buluştu
İki belediye başkanı buluştu
Sporculara ödül
Sporculara ödül