• Reklam
  • Reklam
Çarşamba Devlet Hastanesi tamamlanıyor

Çarşamba Devlet Hastanesi tamamlanıyor

Samsun Çarşamba ilçesinde yapılan yeni devlet hastanesi 6 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak.

16 Mart 2018 - 14:12

Samsun Çarşamba ilçesinde yapılan yeni devlet hastanesi 6 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak.
 
Samsun Sağlık İl Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç, Çarşamba Devlet Hastanesi’nin 6 ay içerisinde tamamlanacağını açıkladı. 
Samsun İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç, Kamu Hastanesi Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Kılınç ve Destek Hizmetleri Başkanı Erol Öztürk yeni Çarşamba Devlet Hastanesi Binası inşaatında incelemede bulunuldu.
Hastane Başhekimi Dr. Turan Bilgin’den yürütülen çalışmalar ve hastane inşaatının son durumu hakkında bilgi alan Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muhammet Ali Oruç, inşaatta şuan fiziki gerçekleşme oranının yüzde 85 olduğunu açıkladı.
“İnşaatın 6 ay içinde tamamlanmasını ve devamında hastanenin hizmete açılmasını hedefliyoruz” diyen Dr. Oruç, “Yeni hastane binamız 40 bin metrekare alanda 250 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Şuan ki, binada 33 olan poliklinik sayısı yeni hastane binasında 75’e çıkacak. Üroloji, ortopedi, kadın doğum gibi poliklinik alanlarının muayene şartlarına göre özel ek muayene ile müdahale odalarını içeren bir yapıda olacak. Birbirinden bağıntısız alanlarda, hasta mahremiyetine maksimum düzeyde dikkat edilecek. 2 kat olarak hizmet verecek poliklinik bölümünün her katında ayrı röntgen ve laboratuvar üniteleri olacak. Bu alanlarda ayrıca 11 ayrı noktada bekleme alanları yer alacak.” dedi.
Oruç, hastanenin acil servis başvurularının yoğunluğu dikkate alınarak günlük bin hastanın tedavisinin yapılabileceğine de sözlerine ekledi.
 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tok,
Tok, "İş Bilenin, Kılıç Kuşananın'
Sevdamızın Adı Tekkeköy
Sevdamızın Adı Tekkeköy