Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Samsunlu isim atandı

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Samsunlu isim atandı

Emniyet Genel Müdürlüğüne, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Samsun doğumlu olan Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya atandı.

25 Temmuz 2018 - 22:53

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Samsunlu isim atandıç

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı.  2'nci ve 3'üncü maddeleri uyarınca Emniyet Genel Müdürü olarak, Samsun doğumlu Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya atandı.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğüne Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri uyarınca Celal Uzunkaya atanmıştır” denildi.

UZUNKAYA SAMSUN DOĞUMLU

1958 yılında Samsun doğumlu olan Celal Uzunkaya, İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladıktan sonra 1975 yılında Polis Koleji'ni, 1978 yılında da Polis Akademisi'ni bitirdi. 1978 yılında ilk görev yeri olan Trabzon'da Komiser Yardımcısı olarak Siyasi Şube Müdürlüğü'nde göreve başladı ve 1982 yılına kadar bu görevde çalıştı. Emniyet teşkilatında çeşitli kademelerde çalışan Uzunkaya, Antalya emniyet müdürü olarak görevdeydi.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser