• Reklam
  • Reklam
Erdoğan, Ömürlerinde Osmanlı Tokadı yemedikleri çok açıktır

Erdoğan, Ömürlerinde Osmanlı Tokadı yemedikleri çok açıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD yetkililerinin açıklamalarına dikkat çekerek, "Bizi vururlarsa sert karşılığını veririz diyenlerin ömürlerinde Osmanlı Tokadı yemedikleri çok açıktır. " dedi.

13 Şubat 2018 - 11:55 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 12:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütlerine desteğini sürdüren ABD'ye sert mesajlarını sürdürdü.

Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele kapsamında Suriye Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu'nun başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren, ülkenin bekası için her türlü önlemin alınacağına dikkat çeken Erdoğan, ABD'nin tutumunu sert bir dille eleştirdi. NATO demenin 'Amerika Birleşik Devletler demek olmadığının' altını çizen Erdoğan, her şeyin şuan hakka hukuka uygun yapıldığını, bu yönde hareket ettiklerini kaydetti.

Amerika Birlekişik Devletleri yetkililerinin açıklamalarına da dikkat çeken Erdoğan, "Bizi vururlarsa sert karşılığını veririz diyenlerin Ömürlerinde Osmanlı Tokadı yemedikleri çok açıktır. Elbette kasıtlı olarak onları hedef almayacağız. Ama gördüğümüz her teröristi imha edeceğiz. O zaman sırtları sıvazladıkları teröristlerin yanlarında olmak istemeyecekler. Bizim kimseye verecek bir karış toprağımız nede bir hiç uğruna verecek bir evladımız yok." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından notlar şöyle:

"Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz arama ve Ege'deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Kıbrıs'ta ve Ege'de haddini aşanları yanlış hesap yapmamaları konusunda buradan ikaz ediyoruz.
Müttefikimiz kalkıp da PYD'ye YPG'ye ciddi anlamda parasal desteği yapma kararını alması herhalde bizim de aldığımız ve alacağımız kararları etkileyecektir. Türkiye bir çadır devleti değildir. Kıbrıs açıklarında faaliyet yürüten yabancı şirketlere Rum tarafına güvenerek hadlerini aşan işlere alet olmamalarını tavsiye ediyoruz. Bunların efelikleri bizim uçaklarımızı görene kadardır. Savaş gemilerimiz gerektiğinde her türlü faaliyeti yapmak üzere görevlerini yürütüyorlar. Zeytin Dalı Operasyonunun ne kadar önemli doğru olduğu bölgede attığımız her adımda bir kez daha karşımıza çıkıyor. Bir an önce oradan çekilmemizi isteyenler bölgedeki tünellere teröristlere bir baksınlar. Ortadaki görüntüye rağmen tüm bu hazırlıkların ülkenize yönelik olmadığını iddia eden varsa artık onlara söyleyecek sözümüz yoktur. Adeta bizden teröristlere teslim olmamızı istiyorlar. Bu nasıl NATO üyeliğidir?''

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser