• Reklam
  • Reklam
Terme’nin asansör güvenliği uzman ellerde

Terme'nin asansör güvenliği uzman ellerde

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi ile Terme Belediyesi 'İnsan ve Yük Asansörlerinin Yıllık Periyodik Kontrolleri'nin sağlanması amacıyla protokol imzaladı.

13 Şubat 2018 - 11:22

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi, Terme Belediyesi ile 'İnsan ve Yük Asansörlerinin Yıllık Periyodik Kontrolleri' protokolü imzaladı.

Protokol, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ve Terme Belediyesi Başkanı Şenol Kul, tarafından Terme Belediyesi Hizmet Binası’nda imzalandı.

İmzalanan protokol gereği asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalıştığını tespit etmek için Terme Belediyesi sınırları içerisinde bulunan binalardaki asansörlerin, protokol süresince kontrollerinin A Tipi Muayene Kuruluşu olan Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi tarafından TS EN 81-20, TS EN 81-1 + A3, TS EN 81-1 veya TS EN 81-80 standartlarına ve 24 Haziran 2015 tarih 29396 sayılı Resmi Gazete yayınlanan Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği’ ne göre gerçekleştirilecektir.

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, "Güvenli Kent Güvenli Yaşam için Terme Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde bir adım daha attık. Asansörlerin güncel hayatımızda yoğun kullanılan dikey bir ulaşım aracıdır. Olası kazaların önüne geçebilme ancak etkin bir denetimle mümkün olacaktır. ” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu