• Reklam
  • Reklam
Et hırsızları yakayı ele verdi

Et hırsızları yakayı ele verdi

İstanbul'da kamyonlardan mazot hırsızlığı yapan 10 kişi, etin pahalanmasının ardından et hırsızlığına da başlayınca yakayı ele veriler.

31 Mart 2018 - 16:27

İstanbul'da önce park edilmiş kamyonlardan mazot hırsızlığı ardından fiyatı arttığı için et hırsızlığına başlayan 10 kişilik hırsızlık şebekesi özel harekat polislerinin takıldığı operasyonla yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri hırsızlık şebekesini takibe aldı. Tekstil ürünü, mazot hırsızlığı gerçekleştiren şebeke,daha sonra et hırsızlığına yöneldi. Şüphelilerin park halindeki kamyonların depo kapaklarını kırdıkları ve kurdukları özel düzenekle mazot depolarını boşalttıkları belirlendi. Polis ekipleri şüphelilerin bir süre sonrada fiyatı artan et çalmaya başladıkları ve bir depo kiraladıklarını tespit etti. Gaziosmanpaşa'da bir et toptancısından 1 ton 800 kilogram et çalınması üzerine polis hareket geçti.

Kimliklerin belirlenmesi üzerine 14 ayrı adrese eş zamanlı özel harekat polislerinin katılımıyla operasyon yapıldı. Baskınlarda liderliğini Ercan K.(45)'in yaptığı 10 kişilik hırsızlık şebekesi çökertildi.

ETLERİN BİR KISMINI YEMİŞLER

Şüpheliler tarafından kiralanan soğuk hava deposunda 1 ton 800 kilogram etin 1 tonu bulundu. Kalan etlerin bir kısmının kasaplara satıldığı bir kısmının ise şebeke üyeleri tarafından yendiği belirlendi.

Suç çetesinin bir çok hırsızlık suçuna karıştığı, kiraladıkları arabaları ise ucuz fiyata başka hırsızlık şebekelerine sattıkları tespit edildi.

 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser