Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...

Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti

Bir banka reklamında Kemal Sunal'ın oynaması sevenlerini, izleyenlerini merak ettirdi. Kemal Sunal öldü mü, yaşıyor mu, yaşı ve nereli olduğu gibi bir çok soru tanıyan ve tanımayan herkes tarafından sorulmaya başladı.

06 Ocak 2021 - 16:52 - Güncelleme: 06 Ocak 2021 - 16:57
Sponsorlu Bağlantılar---

Türkiye'nin güldüren yüzü Kemal Sunal'ın bir kamu bankası tarafından reklam yüzü olarak kullanılması dikkatleri çekti.

Gülen yüzü, insanları güldürmesi, oynağı filmlerin ilgiyle izlenmesi Kemal Sunal'ı ölümsüzleştirdi. 3 Temmuz 2000 yılında hayata veda eden Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal, 21 yıl sonra yeniden sevenlerinin karşısına çıktı.

Özel bir program olan Deepfake uygulaması ile canlandırılan Kemal Sunal'ın reklam filminde nasıl oynatıldığı sorulmaya başlandı. Gülme konusunda tartışan iki çocuğun o kızgın hallerine gülerek elinde bisikletle katılan Sunal, gülmenin ne kadar güzel olduğunu anlatmaya çalıştı.

Kemal Sunal reklam filminde nasıl oynatıldı

Deepfake uygulaması canlandırma gerçekleştirildi. Sanatçıya benzerliğiyle bilinen oyuncu Mehmet Kurt, önce canlandırma gerçekleştirdi.

Hababam sınıfı askerde gibi filmlerde de rol alan Kurt, Kemal Sunal'a yeniden hayat verdi.

Deep Fake teknolojisi bireyler programlar eşliğinde olmadıkları hallere sokmaya ve belirli bir forma dönüştürme olanak sağlıyor. Mevcut bir görüntü veya videoda yer alan bir kişinin, yapay sinir ağları oluşturularak bir başka kişinin görüntüsü ile değiştirilebiliyor. Otomatik kodlayıcılar ve üretken çekişmeli ağlar (GAN'lar) olarak bilinen makine öğrenme teknikleriyle  'deep learning' (derin öğrenme) ve 'fake' (sahte) kelimelerden türetilmiş bir birleşik kelime hayata geçiriliyor.

Yüz değiştirme deepfake nasıl uygulanır?

Deepfake videosunu oluşturmak için önce o kişinin gerçekten yer aldığı bir videosu alınıyor. Daha sonra yapay sinir ağlarıyla birlikte bu videodan alınan veriler yapay zeka ile saatlerce eğitiliyor. Bu süreç için kişinin farklı açılar ve çeşitli ışık türleri altında görüntüleri olması gerekiyor. Böylelikle taklit yeteneği ortaya çıkıyor.

Peki Kemal Sunal Yaşıyor mu, öldü mü yaşı ve nereli olduğu merak konusu.

Oyuncu Kemal Sunal Kimdir?

Kemal Sunal 11 Kasım 1944 yılında İstanbul Küçükpazar semtinde dünyaya geldi. Üç kardeşin en büyüğü olan Sunal'ın annesi Saime Sunal babası ise Mustafa Sunal'dır. Aslen Malatyalı olan Kemal Sunal'ın Cemil Sunal ve Cengiz Sunal isminde iki kardeşi var. İlkokulu Mimar Sinan İlkokulu'nda okuyan Kemal Sunal, daha sonra  Vefa Lisesi'nden mezun olmuştur. Akrep burcu Kemal Sunal 56 yaşında 3 Temmuz 2000 yılında hayata veda etti.

82 Türk Sinemasında rol alan Sunal'ın Ali Sunal ve Ezo Sunal adlarında, biri erkek diğeri kız iki çocuğu oldu.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi